| ekmez1x a întrebat:

Am 16 ani iar pielea penisului nu-mi acopera in totalitate capul, iar acum o tin in spatele coroanei, este o problema?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Țtine-o bine să nu fugă.

| Anonimboy111 a răspuns:

Este mult mai bine, doar ca o sa te "gadile" putin, pentru ca ameste zona sensibila la inceput pana se obisnuieste sa stea "belit" dar dupa nu mai ai probleme, eu il tin asa de mutl timp

| ekmez1x explică (pentru Anonimboy111):

Daca il tin asa nu afecteaza cresterea lui nu?

| Anonimboy111 a răspuns (pentru ekmez1x):

Nu afecteaza absolut nimic, n are nicio treaba, stai linistit si tine l cum doresti tu belit sau nebelit, conteaza cum iti place tie

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Penisul tau e decalotat. Nu este nicio problema, ba chiar este bine intrucat te poti spala foarte bine.
Este posibil sa te usture putin, intrucat esti foarte tanar, dar in cativa ani daca mentii penisul decalotat aceasta sensibilitate va disparea cu timpul, inclusiv vei avea sansa sa termini mai greu o partida de sex.
Au destui barbati penisul decalotat (il am si eu), dar am o varsta si nu e nicio problema, ba as spune ca este mai aspectuos si mai atragator pentru o fata/femeie deact un penis care sta ascuns sub preput.

| ekmez1x explică (pentru LePapillonSurvivant):

Mersi, dar nu afecteaza cresterea penisului, nu?

| LePapillonSurvivant a răspuns (pentru ekmez1x):

Cresterea penisului nu este afectata in niciun fel. Nu impiedica nimic dezvoltarea normala a organului sexual al dumneavoastra. A avea penisul decalotat poate fi un lucru bun, atat ca aspect cat si ca igiena. Repet, poate in prima faza nu o sa va iasa, dar cu timpul se rezolva.
As spune ca treaba cu igiena este foarte potrivita pentru varsta pe care o aveti, si, in plus, daca se va desensibiliza putin penisul (cu inaintarea in varsta) o sa vedeti ca relatiile sexuale o sa fie mai ok: terminati mai greu, o sa aveti timp sa o staisfaceti mai mult. etc. Daca vreti sa mai intrebati, scrieti-mi, va raspund cu placere.