| anexus a întrebat:

Am 16 ani si prietena mea are 15 ani, ea doreste sa facem sex anal, caci doreste sa mai astepte până sa o facem normal, ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

SEXUL ANAL, nu se practica asa pur si simplu in joaca, asa cum se pare ca aprecieaza/considera majoritatea celor neavizati, fiindca de fapt necesita o anumita pregatire minutioasa, care practic este destul de greu de realizat. Din acest motiv NU este recomandat sa se intretina asa "pe fuga" fiindca s-ar putea ca rezultatul sa fie dezastruos. Trebuie sa recunoastem vrem nu vrem, ca anusul NU reprezinta zona corpului pe care femeile sa accepte sa o exploreze cu ''placere''nici cu iubitul lor. Mai ales dupa eforturile numeroase facute pentru a fi frumoase, ingrijite si pentru a emana mereu un miros cat mai placut/frumos. Iar sexul anal poate sa distruga foarte usor aceasta imagine! Din aceste motive, exista dusul anal (clisma) cu ajutorul caruia se goleste colonul de fecale cu scopul de a igieniza si a crea locul gol necesar in care sa patrunda penisul. Este recomandat sa fie efectiuata clisma inaintea unei partide de sex anal, pentru a evita situatiile neplacute cum ar fi manjirea penisului cu fecale.Ca sa nu se produca o asemenea intamplare/situatie jenanta si pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa-ti faci clisma pentru golirea si igienizarea colonului.De asemenea este nevoie sa folosesti lubrefianti de calitate deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum vaginul si fara lubrefiere sexul va fi intotdeauna foarte dureros.In cazul in care partenerul are un penis viguros, si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari mai in "forta" risti sa ti se produca/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor si se vindeca foarte greu. Din acest motiv, practicarea sexului anal in mod constant necesita multa pregatire si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. Insa daca este vorba doar de un sex anal simplu intretinut cu rol de satisfacere a unei fantezii sexuale se poate si fara o pregatire adecvata insa riscul ca penisul partenerului sa se manjeasca cu fecale nu se poate exclude astfel ca intotdeauna va exista o asemenea posibilitate deloc ''placuta''si cu atat mai putin dorita. big grin Multa atentie!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca prietena ta nu prea are discernamant. Tu, daca ai, nici nu discuti despre sex cu o fetita de 15 ani. Daca nu ai nici tu, atunci o sa ajungeti sa va stricati viata fara nici un rost.
Sexul anal se practica numai intre persoane majore, nici nu se discuta altfel. La varsta voastra ar fi trebuit sa stiti asta de multa vreme, este socant ca aveti astfel de idei, ba chiar le mai spuneti cu voce tare. Sincer, nu stiu ce baiat ar accepta o relatie de orice fel (chiar si de amici) cu o fata de 15 ani cu astfel de idei. Parintii tai ce zic (banuiesc ca la 16 ani inca discuti cu parintii situatiile importante din viata ta)? Dar parintii ei (discuta cu ei pe indelete si asigura-te repetat ca sunt de acord cu discutiile voatre)?

| Emilian65 a răspuns:

Dacă o iubești cu adevărat, respecta-i dorința.

| alina2k18 a răspuns:

Nu mai bine faceti orale boss?winking si mai safe si mai curatwinking if u know what i meanwinking

| Victoria18 a răspuns:

Din seria, vreau sa ma fufu in fundulet ca sa rămân virgina pana mor

| Ether a răspuns:

Ea doreste sa mai astepte pentru ca se gandeste ca sa ramana virgina. Practic ea va ramane virgina daca o faceti, dar teoretic ea e deja dezvirginata practicand astfel de tertipuri pentru ca sa evite un lucru care ar fi fost mai normal. Puteti sa faceti anal, nimeni nu va poate opri, dar numai daca o faceti cum trebuie si pentru ca deja aveti alte experiente. Nu pentru ca ea vrea neaparat sa ramana virgina. Bafta, iar daca o faceti, cititi celelalte comentarii si incercati sa o faceti cum trebuie pentru ca nu e asa usor ca si la sexul normal.

| LilPeep a răspuns:

Gay

| xDariuss a răspuns:

Sexul anal este mult mai dureros pentru o femeie -cel putin la început- decât cel normal. Este posibil ca din cauza unei astfel de abordări ea să îți facă o părere proastă despre sex și nici să nu mai vrea altădată.

Începeți ușor și cunoașteți-vă corpurile. Asigur-o că n-o să faci nimic ce e împotriva voinței ei. Atingeți-vă, masturbați-vă reciproc, faceți-vă oral unul altuia și, dacă la un moment dat va simți nevoia de mai mult îți va spune.
Păstrați-vă curiozitatea și deschiderea legată de sex. Nu este nimic rău în asta, doar plăcere.

baftă

| Luoar94 a răspuns:

Nu rata ocazia, daca ea vrea fa-i pe placwinking, ca de la tip la tip, unii din noi am ucide pentru asta, iar tu o primesti pe tava.

| anexus explică (pentru Luoar94):

Mersi pentru sfat