| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si am fffoarte multe cosuri.
Daca puteti ajutati-ma: as dori sa va intreb daca stiti vreo crema mai ieftina cu efect sigur(din propria experienta)?
Sau daca ati auzit de ERITRACINOL?
Am folosit mai multe creme si solventi de marca, scumpe dar nu au avut nici-un efect.

Va multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Yaguar a răspuns:

Trebuie sa stii din ce cauza apar cosuri medicul iti poate spune.
Poate fi din interiorul organismului, toxine in organism; singele poate fi racit; pot aparea de la o infectie in organism;...
Insa in cazul tau cred ca este alta cauza, sunt niste microbi pe fata (paraziti) si din acest motiv si ai acneea. Cum trebuie sa lupti cu ei medicul o sa-ti spuna numai trebuie sa stii ca odata ce ai inceput lupta trebuie sa fie dura si sa o scoti numaidechit la capat, caci daca trebuie sa te dai pe fata cu o solutie de 3 ori pe zi(pe fata curata pregatita preventiv) asa si trebuie sa faci, dar daca o sa te dai intr-o zi de 2 ori iar in alta numai o data atunci acesti microbi incep sa se adapteze la acest medicament si isi fac emunitate, si atunci degeaba o sa te mai dai mai mult timp dar mai putine ori pe zi. Sunt microbi care iubesc grasimea de pe fata si in aceasta perioada chind aplici tratamentul trebuie sa faci ceva ca sa nu ai grasime pe fata (sa te speli cu sapun pe fata de 2 ori pe zi dimineata si seara spre exemplu inainte sa te dai cu medicamentul scris de medic).

Sexul este foarte mica probabilitatea ca poate ajuta cu ceva, nu stiu de unde a luat acesta informatie ca 80% poate ajuta dar nu este corecta.

Sunt centre care iau analize si stiu cauza in urma careia apare acneea si dau un tratament corect anume pentru fiecare persoana in parte, poti sa apelezi si tu la asa un centru.

| bustamante a răspuns:

Uite si al 4-lea raspuns al meu pe site!
Bine ca ai spus varsta si eu am avut o perioada probleme dar dispar depinde cum stii sa le tratezi!
Daca nu ai facut contact sexual pana acum ar fi timpul sa o faci asta ajuta 80% + o crema pe care si eu am folosit-o pe la 14 ani pana sa ''Rup'' prima fata se numea CLERASIL!
SEXUL SI CLERASIL!

| loOveeep a răspuns:

Iti recomand sa folosesti tratamente naturiste si masti facute acasa. astea sunt cele mai ieftine ex: amesteci 2 linguri de miere intru bol si o aplici pe fata stai cu ea aprox 10-20 de min apoi te speli binehappy