| toredo a întrebat:

Puteti sa imi recomandati si mie o creme, o lotiune ceva pentru acnee(cosuri), propunetimi ceva din propria voastra experienta va rog! nu primul produs care va vine in minte...multi dintre voi cred ca o sa imi recomande sa fac sex (scuzati expresia) nu a avut efect in totalitate

3 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Pai ai grija de alimentatie - cosurile se mai formeaza si de la proasta alimentatie.
Iti recomand infuzie de musetel. Pui si faci intr-o oala sau un vas mai mare un fel de ceai de musetel. Cand incepe sa fiarba sa faca aburi etc il iei de pe foc si stai cu fata deasupra si pui un prosop pe cap. Stai cam 15 min sau ma rog pana simti ca te-ai inmuita bine de tot. Apoi storci cu grija cosurile si mai faci infuzie o data si apoi dezinfectezi fata cu alcool camforat sau spirt sau orice de genul acesta.
Ca produs iti recomand crema anti-acnee de la Himalaya - se gaseste de zi si de noapte. Le folosesti alternativ.
Mai au efect si mastile cu argila. Se face un pliculet cu apa sau chiar cu zeama de lamaie. Un plic pe saptamana si cand te dai tii crema pe fata cam intre 45 min- 1ora si 30min.
Sunt bune pentru ten si mastile naturiste, tot odata pe saptamana. Eu iti recomand aici urmatoarea masca : castravete decojit ras, iaurt natural, ulei de masline, putina miere de albine, zeama de lamaie si cam atat. Le amesteci pana se face o pasta/ crema si te dai pe fata. Aceasta se tine pe fata 30 min -45 min maxim. E preferata pentru curatare dar ajuta de asemenea.
Mult succes si hey, nu te simti jenata de acnee. E ceva normal happy toti avem mai devreme sau mai tarziu.

| Alexya97 a răspuns:

Pai...eu personal, ca sa scap de acnee imi fac peeling macar o data la 2-3 zile, pentru a evita astuparea porilor, care cauzeasa cosuri, si folosesc gel de curatare a tenului de la venus, tonifiant pentru ten si crema de zi si noapte tot de la venus. Dar daca nu gasesti produsele acestea poti sa folosesti orice. Si nu iti vor aparea cosuri atata timp cat iti vei ingriji f bine pielea si vei bea multa apa si vei folosi zilnic crema de fata. Succesbig grin funitza?

| toredo explică:

Ceva pentru barbati as vrealaughing am 17 ani (multumesc anticipat!)