| 1makabra1 a întrebat:

Am 18 ani si o problema care ma face sa sufar destul de rau...sunt un baiat mai sensibil...am o prietena de aproape 3 ani de zile dar relatia trece printr-o perioada mai dificila.
Luna trecuta desi o iubeam tare mult m-a luat valul cu un joc pe calculator si nu i-am dat ei multa atentie cam 1 luna...mi-am dat seama ca fac o greseala si am inceput sa-i reacord atentia necesara.
Au urmat o saptamana/2 frumoase m-am simtit extraordinar cu ea.Intr-o zi de marti apare domnul X incepe sa vorbeasca cu ea (ea il gaseste ca arata bine). Miercuri intarzie acasa si ma suna maicasa ingrijorata ca nu a ajuns
(intarziaze 40 de minute). Ajunge in sfarsit acasa mi-a spus ca a intarziat ca a stat cu o prietena pe o banca...joi aflu de la cineva ca pe langa prietena a mai stat si cu X pe banca 2 min cu care s-a intalnit intamplator.
O intreb si pe ea sa fiu sigur pana la urma recunoaste nu m-am infuriat prea tare am zis de s-o las in pace se mai intampla.
In acea seara imi spune ca e confuza si nu stie daca mai vrea sa ramana cu mine.(Ea inca sustine ca intalnirea cu X si data onfuziei sunt o coincidenta)
Pana la urma alege sa fie cu mine(I-am pus conditia ca nu mai vreau sa aud de vreun X pana se linisteste relatia)
Miercurea care vine in timp ce eram cu ea pe afara acelasi prieten imi spune ca a vazut-o din nou cu domnul X pe afara si ca se simteau destul de bine.Ea iar imi spune ca a fost cu aceeasi prietena si ca a ramas intamplator singur cu X.
Eu nu mai am incredere in ea.Ce sfaturi imi dati? Credeti ca a simtit o atractie fata de el?(Prezicez ca-l considera de treaba si atragator, a luat numarul lui de telefon foarte repede, mi-a zis intr-o zi ca daca nu ar mai fi fost cu mine poate peste 5-6 luni ar fi incercat o relatie cu el)
Multumesc!

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si tu ai partea ta de vină deoarece ai neglijat o, dar ea dacă tine la tine nu trebuie să fugă după altul, dar astea sint fetele de mici i si dau arama pe față.Ce vîrstă ave ti voi?

| JustMe6378962 a răspuns:

Eu cred ca in toata povestea asta, prietena ei e vinovata. Cred ca ea incearca sa ii cupleze, chiar daca stie ca ea(fata) e cu tine.

| neutrino a răspuns:

Intotdeauna fetele isi doresc sa aiba relatii cu baieti care stiu sa fie domni cu ele, si bineinteles sa arate si bine. Daca tu ai avut perioade in care ai ales intre ea si calculator, calculatorul, ea de ce sa nu aleaga pe domnul?

| Exilee a răspuns:

Ce panaram ti-ai gasit. Renunta. Sunt multe ipocrite ca ea.

| Cristiann25 a răspuns:

Ce prietena proasta are! Urasc "prietenele" astea ale iubitelor.

| AndyLavy a răspuns:

Da. las-o balta cauta-ti alta ca asta in cateva zile, saptamani luni te va insela cu ala.

| NnDWtf a răspuns:

Da-i papucii, nu merita.

| Oviiyy a răspuns:

Este greu acum sa mai faci ceva atat timp cat ea il place pe domnul X. Ce sa faci acum, decat sa stai de vb cu ea si sa incerci sa o recuceresti, dar stim cu totii ca atunci cand ne place cineva nu mai vedem persoana de langa noi cu aceiasi ochi, cam asta se intampla cu tine. O cunosti mai bine si tu stii daca merita sa o recuceresti daca tu ai stat la calculator o luna.Ti-ai dat seama de ea atunci cand nu ai mai avut-o. Multa bafta.

| loveyouidiot a răspuns:

Da...nu e chiar exclus, dupa cum spui ca pritena ta sa inceapa sa il placa pe X. Dar poate face asta si pentru a-ti atrage tie atentia. Ar cam trebui sa te hotarasti daca aceasta fata chiar te merita si daca chiar vrei ca relatia voastra sa continue. Vorbeste cu ea, afla ce o deranjeaza in relatia voastra si intreab-o daca ea chiar vrea ceva serios de la voi doi, sau prefera compania lui X. Sper ca se va reolva totul....mult succes!

| AddaRosee a răspuns:

Ori isi bate joc de tine, ori s-a simtit prost atunci in luna aia cand te-ai jucat si de aia s-a dus la ala..pentru ca ai ignorat-o pentru un joc(si eu m-as simti penibil sa ma ignore iubitul pentru un joc).
Auzi dar tu stii cine e X asta?

| 1makabra1 explică (pentru AddaRosee):

Stiu cine e X doar din vedere

| marya868686 a răspuns:

Incearca sa-i spui sa nu mai petreaca asa mult timp cu "prietena ei" acea prietena sigur are ceva in minte si vrea sa-i cupleza