| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si sunt putin cam timid.

maine urmeaza sa ma intalnesc cu o tipa care am cunoscut-o pe net si nu stiu ce subiecte sa abordez... adica nu prea stiu ce o sa vorbim

daca imi puteti da cateva idei...

multumesc

13 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Pai daca pe net ai avut curajul sa vorbesti cu ea, de ce nu o poti face si in realitate, asa ca lasa timiditatea la o parte si actioneaza ca doar esti barbatbig grinBafta!

| Pho3nix a răspuns:

Subiectele de discutie vor veni de la sine.

Succes.

mira
| mira a răspuns:

Incepe cu ce cunoasteti amandoi:netul.Cate ore, cu cine dialoghezi, ce teme abordati. Vorbeste si despre tine ca sa nu creada ca este la un interogatoriu.

| EUSIATIT a răspuns:

Pai pe net ce vorbeati? Intreab o ce vrei sa stii despre ea. despre scoala. profesorii ei. colegi etc si apoi vezi tu ce o mai intrebi

| arysa a răspuns:

-liceu(profi, colegi, materii)
-genuri de muzica, ce formatii preferate are
-hobby-uri
-poti s-o intrebi pe unde a calatorit prin tara sau in afara;
-ce-i place sa faca in timpul liber
-daca practica vreun sport/ce sport ii place
-filme preferate
-intamplari amuzante/infricosatoare prin care a trecut
etc.
Succeswinking

| angelinthedark a răspuns:

Eu vin cu ideeeeeei.Pai ideea mea este sa vb despre orice iti vine la gura, fi natural, subiecte gasiti voi ca sunt cu caru ca doar nu o sa iti bag eu vorba in gura ce sa ii spui fetei, doar nu o sa iti zic despre ce sa vb cu exactitate, in f-ctie de preferintele ei, de cum e ea, despre ce subiecte ii place sa fie abordata, sau na, gasesti tu, la 18 ani trebuie sa fi umpika copt, ca nu mai suntem pe vremea lu bunica.

| Cristina20143 a răspuns:

Incearca sa nu pari timd ca daca o sa te vada timid te ia de prostwinking si ce sa zic te duci si u la ea gasiti voi ce sa vorbiti, si vezi sa nu astepti sa te sarute ea chiar daca esti timid fai u pasu. te duci cu tupeu si o si saruti nu stai la discuti.bafta.pa'pa

| adelina73 a răspuns:

Eu zic sa nu-ti faci un plan anume despre ce ati putea discuta, totul vine de la sine, important e sa fii tu insutzi si sa vb sincer cu ea(fetele apreciaza sinceritatea). Povesteshte-i orice:intimplari haioase, momente grele din viata ta, orice numai nu tacere big grin...
Bafta!
P. S ne spui si noua ce-a iesit...happy

| BarBye a răspuns:

Poti sa o intrebi despre relatiile ei anterioare. ce fel de baetii prefera. cum vrea sa se poarte cu ea. chestii. daca a suferit in dragoste. daca mai are pe cineva. daca iubeste pe cineva in acest moment. cred ca ai inteles ideea :p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wai sa nu vorbesti multbig grin, adica sa faceti conversatie, cel mai important, nu sa o aburesti intr`una si ea numa` sa rada fortat sau sa zambeascabig grin. Spun asta pentru ca mie asa mi s`a intamplat odata, m`a pus Satana sa ma intalnesc cu unu de pe mess si m`o plictisit ala de` am declarat ziua aia cea mai plictisitoare de pana acumlaughing. Intreab`o cum are profesorii.bla bla iti spune ceva apoi ii spui si tu ca si profu` tau de. religie?thinking ii la fel, doar ca el bla bla...pe moment o sa fie totul perfectlove struck.
Muuulllta baftaa:Xlove strucklove struck!

Sa fi iubit!:*:*:*:*

| wait_please a răspuns:

Eu cred, ca la prima intilnire, pentru a afla mai multe-mai bine incerkati un joc! nu ar trebui deodata sa intrebi de fostii prieteni, de virginitate.si chestii din astea! poate mai bine vorbiti despre muzica, filme, hobby...mai afli de interesele ei, apoi deja la a doua intilnire daca o sa stii ce filme ii plac, poate o inviti la un film! mult succes!

| marya_3184 a răspuns:

Tu trebuie sa-i arati ca esti stapan pe tine si pe situatie, o sa vorbiti subiecte care vi se par amandurora interesante, o sa o intrebi despre relatiile precedente, iar daca iti place de ea lasa-te impresionat, daca nu atunci nu-i da sperante, sigur poti sa fii u insati, si fa lucrurile cum iti place tie sa le faci, nu cum s-ar astepta ceilalti, pentru ca tot ce faci este pentu tine, succes.

| dariiaa1993 a răspuns:

Vorbeste ce vorbeai si pe mess. intreab-o de fostii prieteni, daca a avut relatii serioase inainte. si nu te mai stresa cu asta.gasiti voi despre ce sa vb, daca iti pui o lista in minte cu intrebarile o sa te zapacesti mai rau!
Succes!happy