| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani si sunt virgina si am un prieten care ma iubeste, si eu tin mult la el nu il iubesc si o zis ca nu ma poate astepta cat vreau eu sa am relati intime cu el si sa ma gandesc bine ce fac ca el nu ma obliga, sa am relati cu el? cum stiu ca nu o sa imi para rau?

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Draga mea, Legiuitorea si Brigaela sunt doua persoane respectate aici si in masura sa iti dea asemenea sfaturi pretioase, sunt la unison cu gandirea si sfaturile lor. Repecta-te si cand vei simti acea stare de confort sufletesc si ca inima se zbate in pieptu-ti de atata fericire, cand esti convinsa ca te merita acel om si te pretuieste, o poti face linistita. Nu ceda nicicand pentru o ispita de moment. Felicitari pentru curatenia sufletesca si trupeasca, te admir, Lucien.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te va astepta cat considera ca meriti. Ai o varsta la care iti poti incepe viata sexuala daca iti doresti foarte mult si esti sigura ca este omul si momentul potrivit. Daca nu esti sigura, daca ai cea mai mica indoiala, nu e cazul sa o faci. Prietenul tau nu are voie sa te santajeze cu asta. Va sta langa tine cat va vrea si te va astepta cat crede ca meriti.

| mgtow a răspuns:

Atunci lasa-l ca el vrea sex nu te iubeste cu adevarat, aia da daca ai peste 3 luni cu el si nu ati facut sex are dreptate vrea omul sa simta si el placere daca nu atunci stii ce am scris mai sus.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă te iubește și te respectă, te așteaptă!
Gândește problema la rece.
Hristos a înviat!
Pa, pa.

| Cătălina a răspuns:

Nu face asta atat de devreme pentru ca nici macar nu stii cu cine ai de a face. Sa stii ca in ziua de azi cam toti spun ca te asteapta doar ca sa te atraga in plasa lor, sa crezi ca intr-adevar tin la tine. Daca vei face asta doar pentru ca barbatul asta ti-a propus, vei avea mari semne de indoiala dupa, mai ales ca nu il iubesti. Asa ca, mare grija. Cu virginitatea nu te mai intalnesti niciodata. Un barbat care te iubeste, te va pretui cu siguranta asa cum esti tu. Succes!

| Gabbytzu a răspuns:

Daca crezi ca e pers potrivita si ca esti pregatita fa'o!
Si regrete nu sti daca o sa ai asta numa D-zeu stie!

| Adrian1997 a răspuns:

Deci nu stiu ce i in capul tau... la 19 ani virgina? eu stiam ca pana la 14 ani esti virgina si dupa gata!

| rko13 a răspuns (pentru Adrian1997):

laughing))rolling on the floor) da ce ma la 14-15 vrei sa se ***********

| BombonicaXD a răspuns (pentru Adrian1997):

Daca tu ai avut numai mini-curve de 14 ani ca prietene pe care tu le-ai dezvirginat sa stii ca noua chiar nu ne pasa!