| drbear a întrebat:

Am aflat acum 3 ani la facultate de un studiu foarte amplu facut de o organizatie mondiala pe un numar de peste 10.000 de oameni care a relevat faptul ca : 80% din femei au declarat ca macar o data in viata au simtit o atractie fata de alte femei. 60% din ele si-au imaginat cum ar fi sexul cu o alta femeie, iar 20% din ele si-au marturisit dorinta de a incerca acest lucru. Doar 10% s-au decarat heterosexuale convinse si 5% lesbiene convinse.
In ceea ce priveste barbatii, 95% s-au declarat hetrosexuali convinsi, negand orice gand sau fantezie cu un alt barbat. 3% s-au declarat homosexuali si doar 2% bisexuali.
Mentionez ca studiul mi-a fost predat la facultate la o materie auxiliara si nu m-a interesat atunci sa cer referinte ca sa il caut si sa va dau un link. Mi-am amintit de ei intr-o discutie ieri cu un fost coleg si m-am gandit sa va intreb si pe voi.
Vi se pare corect rezultatul studiului? Chiar 80% din femei au tendinte bisexuale? (de barbati sunt 100% sigur ca raspunsurile au fost cele reale)

Răspuns Câştigător
| aberu a răspuns:

Bu-bunicu, poate tu ai ceva homosexualitate in tine. nu vorbi pentru noi barbatii adevarati. eu cred ca studiile sunt reale. e surprinzator sa aflii asta despre femei insa dupa cit le cunosc eu le cred. pentru ca placerea femeilor sunt bazate pe sentimente mai mult decit pe atingere. asa ca e mult mai usor pentru ele sa isi imagineze decit pentru barbati. Un barbat inttreg la minte nici nu accepta un astfel de gind. intelegeti voi ce vreau sa spun.

3 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

"Takes one to know one, i guess"
Shin

| vaiviable a răspuns:

Bu-bunicule, nu avem cu totii. vorbeste pentru tine. da drbear e foarte corect.procentul e ori 80% ori mai marelaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e adevarat... din pacate am trait si eu o asemenea experienta.fosta mea prietena m`a lasat pentru o alta fata.incredibil dar adevarathappy