| RAY a întrebat:

Putem deveni homosexuali daca suntem hetrosexuali sau asta e ceva genetic?
daca privesti filme cu homosexuali devi homosexual? ati incerca timp de o saptamana sa vedeti filme doar cu homosexuali sa vedeti daca deveniti homosexuali?

un studiu facut pe doi gemeni a relevat faptul ca unul dintre ei era homosexual iar altul hetrosexual amandoi find crescuti in acelasi mediu culmea erau si gemeni, deci de ce nu erau ambi homo sau hetrosexuali?

14 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Am auzit ca functionarii guvernanentali nu pot deveni homosexuali, ca nu ridica niciodata fundul de pe scaun. happy

| Drimmero a răspuns:

Astea-s porcarii,, Ray... teoria conspiratiei cu daca si parca, atata timp cat ne atrag femeile nu avem cum sa fim ca aia. Daca esti un hetero si te respecti,, nu te uiti in veci la asa ceva!

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu. Nu e genetic, exista doar o predispozitie genetica. Atat homosexualitatea cat si transgenderismul (transsexualitatea) sunt provocate de un nivel diferit de testosteron fata de cel optim in anumite perioade din timpul dezvoltarii intrauterine a embrionului.

Nu. Categoric nu devii.

Fiindca desi gemenii univitelini sunt identici dpdv genetic totusi expunerea lor la hormoni, testosteron in speta, in timpul sarcinii este diferita. Exista un profesor in Hawaii care studiaza cuplurile de gemeni in care cel putin unul este transgender (transsexual) si a obtinut niste rezultate interesante.

| Deaad a răspuns:

"ati incerca timp de o saptamana sa vedeti filme doar cu homosexuali"

De ce in **** as face asta?

| RAY explică (pentru Deaad):

Mare lucru sa faci asta, mare provocare ce sa spun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Genetic

| ALLiNNaMiRRaBella a răspuns:

Homosexualitatea este un comportament învățat. Nu te naști cu așa ceva.
Împrejurările te pot conduce către așa ceva (ex: medii populate exclusiv cu bărbați, penitenciare, marinărie, armată, promiscuitate. etc)

| RAY explică (pentru ALLiNNaMiRRaBella):

Ai facut vreodata biologie de poti scrie asa ceva?

| Kaℓi a răspuns (pentru RAY):

Am auzit undeva ca pana si legea antifumat poate avea influenta... cica barbatii ies din baruri ca sa fumeze, si cum s-a facut deja frig, se incalzesc strangandu-se in brate. Si incepe sa le placa! big grin

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Pacat ca nu fumez ca macar exprimentan asta sa vad daca e adevarat, si la fete cum e?

| ALLiNNaMiRRaBella a răspuns (pentru RAY):

Nu e nevoie de biologie. E nevoie să te uiți în jur și să raționezi. Să tragi concluzii.
Mâncatul cu lingura și furculița este tot un comportament învățat și nu are nci o legătură cu biologia și ADN-ul, ci cu educația și imitarea celor văzute în jur.

| cristi568 a răspuns:

Cred ca e ca si cum ai asculta muzica populara. Daca tie nu iti place, o sa schimbi postul. Chiar daca te uiti, nu cred ca o sa inceapa sa-ti placa.

| Kriegsnacht a răspuns:

Depinde de vârsta pe care o are o persoană. Un studiu făcut pe doi gemeni poate fi particular... laughing Nu îți poți da seama dintr-un singur caz.
Știi, copiii sunt foarte ușor de influențat și în general preiau aceleași obiceiuri de la părinți. Iar dacă respectivul are parte de niște părinți gay / lesbi, îți dai seama că șansele ca acel copil să adopte gesturile, mișcările și faptele familiei sale cresc. Totuși, o persoană cu o anumită vârstă, hetero fiind, nu prea cred că care cum să-și schimbe brusc orientarea sexuală pentru că deja are experiența necesară, știe ce preferă, are un tipar etc.
Prin urmare, da, sunt de acord cu prima idee adaptată răspunsului meu. Tocmai de aia mă simt dezgustată de mișcarea asta LBGT și modul lor de acționare în societate.