| anca_7572 a întrebat:

Am aproape 16 ani si am un prieten de 4 luni. El are 19 si am foarte mare incredere in el si il iubesc foarte mult la fel cum ma iubeste si el.Si am discutat despre fapul de a avea relatii sexuale si ma simt pregatita sa imi asum responsabilitatile...mentionez ca sunt virgina...si as vrea sa stiu daca e ceva rau (adica sa fie bine pentru mine) sa imi incep viata sexuala.
multumesc mult. Astep raspunsurile:*

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Anca. da-i bataie, nu mai sta pe ganduri. Apoi o sa-ti para rau ca nu ai facut-o cu el, in care ai incredere si il iubesti.si o sa o faci cu un nenorocit de iti blestemi zilele.
Spor la treaba.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E prea devreme pentru tine. Colul tau uterin nu este complet maturizat, e intr-un proces de rotatie care expune traumatizarii in timpul actului sexual cea mai vulnerabila zona. Inceperea vietii sexuala acum iti creste foarte mult riscul de cancer de col uterin. Sanatos pentru tine este sa mai astepti un an si jumatate sau chiar doi. Si daca va iubiti, nu va fi o problema.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai bine stai cuminte pe funduletul ala neastamparat, si citeste, si instuieste-te, ce si cum! (Petting!) si intreaba-te mai bine ce ai sa faci daca, dupa ce ii vei da "trofeul" te va parasi pentru alta "bunaciune" virgina, ca sa se laude?! Merita riscul?! Te-ai gandit bine? Dupa numai 4 luni tu vrei sa-l "premiezi"? Dece sa merite asta?! Spune-i sa te astepte inca 2 ani, cel putin, si daca te iubeste pe bune, te va astepta!, sau va disparea! Nici el nu e matur, la 19, dar mai tu! Ti-l poti imagina cu bebe in brate, grjuliu si iubitor?! Sau pe tine, pe la usi pe la Dermato-Venerice?! Ai mare grija ce faci, si in nici un caz, fara Prezervativ, si cu mainile foarte bine spala-te!

| Encore a răspuns:

Vai ce coincidenta laughing
Daca ai incredere in el si va iubiti sigur, doar sa folositi prezervativ!

| Ioana_8202 a răspuns:

Indicat ar fi dupa 17 ani... dar daca tu esti pregatita si va iubitzi...il vei face f fericit pentru ca e prima ta dragoste...

| MarYoBenucci a răspuns:

Cand o sa se intample. o sa se intample si gata... nu conteaza unde si cum. numai sa va simtit voi impliniti. si fericitiwinking app vezi ca baiatu o sa puna sulet si m-ai mult stiind ca ai fost a lui deci .bafta si la m-ai multi ani in relatie daca intr-adevar va doriti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mai astepti! chiar daca vorbiti despre chestiile astea asta nu inseamna neaparat ca trebuie sa iti incepi viata sexuala de acum.sa stii ca eu te inteleg poate chiar foarte bine deoarece suntem apropiate de varsta si eu cred ca daca el te iubeste te va astepta
nu cred ca ar trebui sa te grabesti.prima data trebuie sa fie ceva frumos cred, special.si fii sigura ca te iubeste si nu te vrea decat pentru distractie si gata.crede.ma cea mai buna prietena a mea a trecut prin asa ceva si acum dupa o perioada lunga de timp regreta k si. a inceput viata sexuala cu cine nu trebuia...ai grija! si sa nu faci aceiasi greseala ca ea. uneori un sfat bun te ajuta sa iei o decizie buna

| anca_7572 explică:

Encore... el vrea fara prezervativ.
dar am incredere in el.no fi el prost sa ma lase gravidasmug
sau. iau eu anticonceptionale:tongue

| anca_7572 explică:

Mersi foarte mult:X
o sa tin cont nony:*