| anonim_4396 a întrebat:

as vrea si eu niste sfaturi in legatura cu : Eu si fostul meu prieten suntem despartiti de 1 an, acum o luna ne-am intanlit, am discutat, si la un moment dat ne-am sarutat, eu nu-l mai iubesc, as spune doar ca tin enorm la el, si el la fel la mine, am fost 4 luni cu el, el fiind prima iubire.de cand eram impreuna imi doream sa-mi incep viata sexuala cu el, tocmai de aceea ne-am si despartit, el nu vroia, spunand ca nu poate, ar simti ca-mi face rau, mai ales ca aveam 14 ani si cevahappy. revenind, in discutie s-a pus problema impacarii(el inca are prietena dar lucrurile scartaie rau, pentru ca ea il inseala). si amandoi am vrea sa ne mai dam o sansa.problema e.ca sunt 100% sigura ca vreau sa fac dragoste cu el, dar nu stiu dupa cat timp de la impacare. tin sa mentionez ca am aproape 16 ani, iar el 21happy (e un baiat aparte, extraordinar, nu e genul care sa-si bata joc, niciodata nu mi-a propus sa fac ceva, nu m-a obligat, fortat. din contra chiar mi-a dat sfaturi si a zis : mai bine nu.) deci happy... ce ar trebui sa fac(va rog din suflet fara raspunsuri gen 'esti prea mica mai asteapta'. ma simt pregatita, imi doresc sa fiu a lui. dar nu imediat dupa impacare). P. s : Il cunosc de cand aveam 13 ani si 8 luni, e diferit fata de ceilalti, asta imi place cel mai mult la el.
Va multumesc.happy

3 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Vorbeste cu el si intreaba-l daca te mai iubeste si spune-i ca si tu il iubesti. Si vrei sa-i mai acorzi o sansa relatiei. Hmm legat de dragoste ok il iubesti, dar nu sari imediat in pat cu el dupa ce va impacati. sau poti, dar mai bine mai asteapta o luna, doua sa vezi cum se comporta mai nou cu tine, iar daca totul e ok de ce sa nu-i spui sa faceti dragoste pentru ca-l iubesti si tu vrei asta, tu simti faci asta, sa fi doar al lui mereu. Si e dorinta ta. si ai vrea s-o impartasesti cu el ( cam asa tongue ). Spune-i ca acum ai mai crescut si sti mai bine la ce riscuri te expui, dar tot vrei sa fi a lui. E foarte bine ca-l cunosti de mult timp si totu' a mers bine intre voi in afara de dragoste ( apropo daca nu vrea mai asteapta. si din ce in ce mai mult intra in subiectul asta. daca e cand va vedeti mai iai o mana si pune-o pe fundul tau, pieptul tau ) si sper sa va impacati din cate inteleg chiar va iubiti mult tongue si sper sa ajungeti sa va casatoriti. Sper ca te-am ajutat daca o sa mai ai nevoie vreodata de sfat da-mi p. m te ajut cu mare placere.

Deci : Vorbeste cu el sa va impacati! big grin asta e concluzia cea mai importanta. Bafta

| MariJuana23 a răspuns:

14 ani si ceva * nu aproapehappy, scuze happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ar strica sa vorbesti serios cu el si sa vezi daca mai exista vreo sansa sa va impacati. Ceea ce ti-a spus cand v-ati despartit mi se pare chiar ok, arata ca e cu capul pe umerihappy
Incearca, stii tu "Incercarea moarte n-are", poate va va fi bine impreuna! Stai linistita daca ti-a spus chestiile alea la 14 ani, nu se v-a aventura din prima sa te culci cu elhappy
Ai doar grija! Bafta!