| TeoriaLuiPytagora a întrebat:

Am avut 4 acte sexuale cu prietena mea care imi spune ca esti virgina, pana acum nici pic de urma de sange. Se poate sa fie virgina in acest caz?

Răspuns Câştigător
| NicoletaSimina a răspuns:

Cel mai probabil are un himen elastic, care cu greu se poate rupe.Asa mi s-a intamplat si mie,dupa multe incercari mi-a curs si sange. Exista si posibilitatea ca fata sa fie virgina,dar sa nu-i curga sange deloc. Sfatul meu este sa nu o bruschezi, sa fii rabdator si umil cu ea. Dupa mai multe incercari, poate ii va curge si sange si asa iti dai seama ca a avut un himen mai rigid, insa repet (nu intotdeauna curge sange dupa dezvirginare, pentru ca difera de la femeie la femeie). Sper ca te-am lamurit!

| minrest a răspuns (pentru NicoletaSimina):

Oare ce o insemna vorba asta ''umil''? Ca am intalnit-o de mai multe ori.

| Purec a răspuns (pentru NicoletaSimina):

Pai acum cateva zile parca trebuia dur... lesinata mai esti. te contrazici singura laughing

| NicoletaSimina a răspuns (pentru Purec):

Daca erai in fata mea, iti dadeam una, de vedeai mata cat boul!

| Purec a răspuns (pentru NicoletaSimina):

Norocul meu ca nu am cum sa fiu in fata ta..am o alergie ciudata..cand am prosti in preajma ma ustura ochii..as pleca de langa tine foarte rapid

| NicoletaSimina a răspuns (pentru Purec):

laughing In loc sa judeci oamenii si sa-i critici, mai bine citeste o carte ca sa-ti mai imbogatesti vocabularul si sa-ti dezvolti personalitatea.Asculta-ma bine! Daca tu jignesti in halul asta fetele,niciuna nu va sta cu tine,pentru ca esti un mare nesimtit! Iar atunci o sa te intrebi de ce te parasesc toate! Ai sa-mi dai dreptate! Personal,nu te cunosc,dar te-am citit,stiu ce fel de persoana esti. Vrei sa pari ceea ce nu esti,vrei sa arati lumii ca esti inteligent, dar atitudinea pe care o ai lasa de dorit, baietasule! Tu crezi ca asa te vor dori fetele, lasandu-te sa le jignesti? laughingImi pare rau sa-ti spun asta, dar ai gresit drumul!

| Purec a răspuns (pentru NicoletaSimina):

Bai dar tu altceva ai in capul ala in afara de a analiza cine si daca sta cu mine? Esti obsedata serios! Jignesc pe cine merita. in cazul tau meriti! Dar chiar speram ca jignirile meke sa te trezeasca odata din prostia in care te zbati! Hai pa! Si nu mai raspunde. de obicei prostii sunt amuzanti.tu esti unica plictisitoare!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purec):

Eu nu sunt proasta.Stii vorba aceea? "Prostii se cred inteligent,iar inteligentii mereu isi pun intrebari",cam asa este in cazul tau! Nu te mai da in spectacol, ca nu te aplauda nimeni! laughing Daca te-ai comporta frumos cu mine, m-as comporta si eu, la randul meu frumos cu tine.Te-ai dovedit a fi un incapabil incurabil, in ceea ce priveste respectul fata de alte persoane!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarul doare pe cel care nu accepta de fapt in realitatea! Nu accepti nici esecul, dar sa aduci insulte la adresa fetelor iti convine.Cine te crezi? Vreun Don Juan? laughing Cu un astfel de comportament nu apropii nicio fata de tine. Ai un comportament dezagreabil si am ales sa nu-mi mai bat capul cu un nesimtit ca tine, si nici sa nu ma cobor la nivelul tau.

| Purec a răspuns (pentru anonim_4396):

"Prostii se cred inteligent"

Ca sa te simti bine ca te-am citat happy m-ai dat gata cu replica asta laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purec):

Inteligenti*,scuza-ma "domnul stie tot", in cazul in care nu stiai, scriu foarte repede.Nimeni nu te agreeaza!

| Purec a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa fac o exceptie pentru tine, din mila si iti mai explic odata, la urma urmei, pana la urma cred ca reusesti chiar si tu sa intelegi.

1. Nu te pricepi! Nici la relatii, nici la probleme sexuale si nici la a cunoaste oamenii!
2. Nu am nimic cu nimeni, deci nici cu tine nu am nimic. Continui sa te invarti in jurul unor lucruri pe care le crezi tu reale dar ele sunt gresite! Da, am ras de dorinta ta ridicola de a nu accepta faptul ca parerea ta e profund gresita.
3. Din pacate inca consider ca meriti ironiile si "jignirile". Daca nu te pricepi este de bun simt sa nu te apuci sa ii inveti si pe altii!
4. Ai spus ca himenul nu lasa sperma sa intre in vagin - pentru mine afirmatia asta este de o imbecilitate absoluta. Daca ai recunoaste ca ai gresit ar fi mult mai onorabil pentru tine
4.nu ma cunosti si te rog sa nu mai insisti in ati forma pareri despre viata mea personala. Eu am comentat doar strict despre ceea ce ai scris tu aici, nu despre rude, mame, iubiti ai tai sau mai stiu eu ce! Si daca tot te intereseaza asa mult sa stii ca in realitate sunt un om cat se poate de respectos happy
5. Repet, nu am nimic cu tine! Probabil ca esti o persoana buna! Dar nu ar strica sa lasi orgoliul deoparte si sa accepti atunci cand gresesti. Din greseli se invata!
6. Inainte de a raspunde pe aici, asigura-te ca ceea ce scrii este 100% corect.
7. Citeste mai mult ce scrie Brigaela. Desi nu sunt de acord cu ea mereu, are o viziune prea pesimista, face o treaba excelenta pentru site-ul asta

Multa bafta si ai grija de tine!

| Purec a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca odata iti zic. Trebuie sa iti asumi greselile! Ai scris fara un "i"? Asta e..se poate intampla oricui. Nu cauta scuze, toata lumea scrie repede. Si toti gresim. eu nu mai vreau sa ne certam. Nu stiu cum ma vezi tu pe mine.dar eu pe tine te vad o persoana buna. sunt sigur ca poti indrepta lucrurile. Succes!

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa cum ar fi trebuit sa te invete parintii tai, cam 25% din femei nu sangereaza la dezvirginare, din diferite motive. De ce te culci cu o femeie in care nu ai 100% incredere? cuvantul ei ar trebui sa fie icoana la care sa te inchini, nu sa il pui la indoiala prosteste.

| Aasdfghj a răspuns:

Da. Nu e neaparat sa curga sange. Asta difera de la o persoana la alta.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate!
Sunt mai multe tipuri de himen si prietena ta poate sa aiba un himen elastic sau o forma diferita, care nu necesita ruperea lui la contactul sexual.
Mai este o cauza pentru care fata nu sangereaza la dezvirginarea, cand baiatul are un penis subtire, care nu poate rupe niciodata un himen eleastic.
Ruperea lui se va intampla probabil la nasterea primului copilas, de catre medic.

Ai aici explicatiile medicale de pe un site medical:
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

| Emilian65 a răspuns:

Nu mai este virgina de la primul act sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Se poate", iti vor spune toate gastele de pe site, pentru ca inteligenta lor, ce graviteaza in jurul cifrei 0, le permite sa transforme exceptiile in reguli. In realitatea in care traim, daca penisul tau nu e de grosimea unui pix si lungimea unei scobitori, sunt sanse foarte slabe ca asta sa se intample. Cazurile in care se intampla asta sunt foarte rare dar, din cauza cazurilor in care femeile mint ca sunt virgine, avem impresia ca sunt mult mai dese. Dintre 100 de femei carora nu le-a curs sange in timpul dezvirginarii, la 99 nu avea cum sa le curga pentru ca nu mai erau virgine. E pacat pentru ca din cauza mincinoaselor au de suferit si cele nevinovate. E ca si in cazul violului, daca 99 de proaste aduc acuzatii false de viol, cea care va suferi pentru asta va fi cea care a fost violata cu adevarat.

Cel mai probabil prietena ta nu a fost virgina. Dar virginitatea e oricum un vax, nu reprezinta absolut nimic. Daca fata e ok, mergi mai departe si nu mai deschide subiectul pe tema asta.