| moncho88 a întrebat:

Acum 3 luni am "dezvirginat" asa spune ea... dar eu nu am vazut sa curga nici o picatura de sange, ea mi-a jurat pe urma ca a fost virgina pana atunci, intrebarea mea este daca se poate ca o fata sa fie virgina si sa nu-i curga sange?

Răspuns Câştigător
| ciresik80 a răspuns:

Himenul este o membrana elastica care acopera partial intrarea in vagin el se poate rupe sau nu la primul contact sexual, sunt femei care au himenul atat de elastic incat se rupe abia la nasterea primului copil. Daca tu ai simtit ceva care iti ingreuna patrunderea in vagin fata era virgina.

| moncho88 explică (pentru ciresik80):

Am simtit, m-am chinuit ceva cu ea, si simteam cu intra foarte greu si chiar plangea si ea...deci este posibil, va multumesc la toti.

| ciresik80 a răspuns (pentru moncho88):

Deci era virgina

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Esti casatorit cu ea? Tu ai fost virgin? Daca da, ai dreptul sa o judeci. Daca nu, vezi-ti de treaba ta.
Si acum sa-ti raspund la intrebare.Himenul poate avea forme si grosimi diferite, iar orificiile (pentru eliminarea menstrei) sunt de dimensiuni diferite, de la dimensiunea ce permite introducerea unuia sau chiar doua degete, la cele septate (orificiul este despartit de o membrana) sau cribriforme (mai multe gauri de dimensiuni mici) si pana la cazuri in care nu exista orificiu. Dar exista si cazuri in care, la nastere, himenul este, aproape in totalitate, absent.De aceea la unele fete nu exista nici un fel de sangerare sau nici un fel de durere in momentul penetrarii.

| covaci101 a răspuns:

Dacă a fost virgină, primul contact sexual este mult mai dureros pentru ea.Dar asta numai tu poţi să ştii, după cat de greu sau uşor s-a desfăşurat actul.
Aşteptăm detalii mai clare din partea ta!

| radu a răspuns:

Da se poate

| KodrutZ a răspuns:

De himen elastic ai auzit? Doooh, mare ti-e gradina... sfinte factor aleator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu ce nu ai simtit cand ai intrat in ea? a fost mai greu sau usor? ai fi putut sa-ti dai seama si asa, daca ia experienta in chestia asta.insa da, e posibil sa nu kurga nimic!