| kiransherk a întrebat:

Am avut contact sexual acum o luna si ceva cu prietena mea.

Menstruatia I-A VENIT cu intarziere ce-i drept deoarece are ciclu neregulat.

După o lună și o săptămână de la contactul sexual azi dimineata a făcut un test de sarcină și rezultatul este NEGATIV (Doar o line, a doua nu este prezenta deloc deloc).

Deci testul este NEGATIV.

Deci...cu menstruatia venita+testul cu rezultat negativ exista șansa de sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca testul de sarcina a fost efectuat intr-un moment propice, rezultatul obtinut este cat se poate de sigur si concludent. In mod absolut cert, nici nu putea sa iasa un alt rezultat in afara de cel NEGATIV, in conditiile in care a fost intretinut actul sexual. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este insarcinata!
Dar nu trebuie sa astepti 1 luna si ceva pana sa faceti testul de sarcina, deoarece testul in cazul ei, cu ciclu neregulat, se face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| Pool77 a răspuns:

Daca contactul sexual a fost unul protejat sunt 0 sanse, desigur daca nu s-a spart prezervativul.
Hai s-o gandim logic, menstruatia a durat cat au durat si celalalte? A avut ciclu abundent sau cateva picaturi?
In orice caz, mesntruatia e cel mai sigur semn ca sarcina nu este posibila.
Testul ala a fost facut degeaba.

| aura23acp a răspuns:

Nu, slabe sanse