| 90210 a întrebat:

Am avut contact sexual protejat pe data de 15 iulie. El a ejaculat afara dupa ce si-a dat prezervativul jos. Nu m-a atins in zonele intime dupa. S-a dus direct in dus oricum. Am si umplut prezervativul sa vedem daca sunt scurgeri asa cum facem de fiecare data pentru ca eu nu iau anticonceptionale. Eu am menstruatia extrem de neregulata (au fost cazuri in care nu mi-a venit 6 luni). Problema e ca pe 14 am observat cateva urme rozalii. Pe 15 (cand a avut loc actul sexual)-16 tot urme rozalii. Dupa nimic. Si m-am trezit ieri iar cu niste urme rozalii. Azi n-am mai avut nimic. Nu cred ca exista vreo sansa sa fiu insarcinata pentru ca in ultima perioada toate actele sexuale au fost ca cel de sus pentru ca vrem sa evitam orice sansa. Nu ar fi logic sa am cum sa fiu gravida, dar nu inteleg de ce nu-mi vine odata! Ma doare spatele, ma dor si ovarele. Mi-a venit 2 luni regulat, iar acum nu mi-a mai venit de 60 de zile. Ce credeti ca ar putea fi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand un ciclu atat de neregulat, evident ca nu-i vorba de sarcina ci de intrazieri hormonale.
De ce te intrebi ce poate fii, cand stii sigur ca iti poate intarzia si 6 luni.
Mergi la ginecolog si rezolva problema acolo!

| Peridava a răspuns:

Ce ar fi sa-ti faci un control medical?