| Adelynne_2305 a întrebat:

Am avut o relatie de un an. De ceva timp prietenul ma tot agresa, nu pot spune ca isi compara puterea de barbat in totalitate insa o palma, o imbranceala o simteam. Pana saptamana trecuta aveam mici vanatai pe maini din cauza ca ma strangea de maini foarte tare pentru ca eu incercam sa scap cum s`ar zice. Numai cand ii ziceam ca nu doresc sa vorbim in momenutul acela, sau sa plece ca nu vreau sa vad pe nimeni incepea sa ma ridice sus, sa ma tranteasca in pat si diferite. Niciodata nu m`am indoit de sentimentele pe care mi le poarta. Insa in momentul de fata suntem despartiti. Ma macina multe printre care acest gand. Vreau sa incep o viata noua, sa o i`au de la capat, dar e greu sa renunt la barbatul cel iubesc, la barbatul ce`l credeam mai ieri perfect din toate punctele de vedere. Si mentionez ca vinerea trecuta s`a intamplat sa ma ridice de gat si sa ma tranteasca jos, am inceput sa plang si mi-a zis cat de bine joc teatru. M`am simtit umilita. Cand a vazut ca e ceva serios si ca nu mai vreau sa continui asa mi-a zis ca el nu si-a dat seama pana acum, nu credea ca ma doare asa tare. Pentru el era o joaca, si-a cerut scuze pentru toate insa nu cred ca s`ar opri aici tot. Ce sa fac? Asa nu mai pot continua sad, imi este greu sa las in urma tot ce`am trait, mi-e greu sa spun Adio persoanei iubite!

16 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Renunta pana nu ajungi la Urgenta! (Doamne Fereste!).

Stai apoi o perioada singura, analizeaza tot ce si cum a fost, si apoi cauta un tip corespunzator, dar caruia sa-i spui de la inceput ca, la prima palma, vei suna la 112, si va fi vai de pielicica lui atunci!

Nu cumva sa te lasi induplecat de scuzele si orice altceva ar invova batausul! Daca nu a situt sa te aprecieze, asta e!

Success!

Abh
| Abh a răspuns:

Lasa-l fara regrete, gandeste-te ce va face cu tine daca ati fi casatoriti si ai avea si copii( te-ar avea la mana, cum s-ar spune). Scenele de violenta ar fi mult mai grave si mai dese. Se spune ca sunt oameni care au in ei gena asta, efectiv nu se pot controla si asa sunt toata viata, VIOLENTI.

| shtephie a răspuns:

Yo zic sa'l dai naibii! E o javra acel individ! Te'a umilit, nu te respecta! Deci nu te iubeste! Degeaba il iubesty tu...
Inkide acest capitol din viata ta si incepe altul! Sa ai grija cum iti alegi viitorul partener! Te pup! Succes :*

| Miauti a răspuns:

Tu faci parte din categoria "fetelor proaste", degeaba iti dam sfaturi ca tu tot la el o sa te duci. Poate din cauza ca iti place sa fi lovita, nimeni nu stie.

Ori pleci si nu te mai uiti in spate pastrand doar amintirile fericite, ori mai stai pana primesti un pumn in fata sau un cutit in burta, sau poate violata si aici poate isi invita si prietenii...

| AndutzaAndu a răspuns:

Cred că nu-ţi dai seama, dar omu' ăla îşi bat joc de tine, fată dragă! Vrei cumva să se ajungă la mai rău de atât? Renunţă la el cât nu e prea târziu, să nu cumva să ajungi pe cine ştie unde... chiar dacă-l iubeşti, dacă ţii la sănătatea ta şi la viaţa ta, să nu mai ai de-a face cu astfel de tipi care te trântesc jos şi mai ştiu eu ce. Tu chiar crezi că dacă te bate prietenul înseamnă că te iubeşte?! Unul care iubeşte o fată nu cred că s-ar purta ca o bestie cu ea, "într-o fată să nu dai nici cu o floare măcar". Şi pe data viitoare studiază mai bine pe cel ce-l ai în faţa ochilor, aparenţele inşeală, ai grijă. Sper să faci alegerea cea mai bună happy.
Pa, pa.

| Emma a răspuns:

Nu stiu cum ai putut rezista.
In locul tau nu m`as mai impaca cu el nici daca mi-ar pupa picioarele, dar u decizi...Mult noroc!

| Dan a răspuns:

Imi pare rau ce ai spus, trebuie sa te feresti de asemenea barbati, cauta al baiat, mai serios.Noroc sa ai!

| mihaela_7412 a răspuns:

Daca deja te bate e parost nu ai dc sa stai cu el daca acum face asa apoi mai tz ce va face te tine legata de pat? nu se merita lasa-l si du-te unde evzi cu ochii

| Urzică a răspuns:

Pentru un barbat ca el si indurat atat? Pentru ce? Pentru un barbat care nu intelege sentimentele si isi bate joc de ele?
Daca le-ai iubi, nu le-ai bate ma omule!? Nu?
Si daca te-a luat de gat, te-a smucit, ti-a spus cuvinte jicnitoare, tu tot ai mai continuat sa-l iubesti?
Inteleg ca il mai iubesti, dar te-ai gandit ca poate aceasta dragoste nu a fost niciodata reciroc.Doar niste cuvinte"te iubesc" spuse la plesneala nu ajuta la nimic.
Daca in timp ce te plesnea iti spunea "te iubesc" tu il credeai?
Un om care nu te intelege, asculta, alina nu are ce cauta in viata unei femei.Pentru noi exista dragoste si intelegere.
Si daca loveste un baiat o fata este o dovada de lasitate.Nu stie sa vorbeasca cu acea persoana si nici sa incerce sa o inteleaga.NU! El o bate.
Nu ma intelege gresit, dar fericirea ta e mai presus de toate. Poti sastai si 10 ani langa un baiat/fata fata de care nu simti nimic si sa stai tot timpul nefericita.
Si dragostea e importanta dar trebuie sa fie reciproc.
Nu mai sta langa un asa om! Tu vrei ca in fiecare zi sa fii batuta?
De la un simplu luat de gat si de la o simpla palma se poate ajunge la mai mult.
Nu-l mai lasa nici o clipa in viata ta. Stiu ca e greu dar incearc a sa iti gasesti persoana potrivita.Si acele scuze, au fost spune doar asa, sa destinda atmosfera.

Sper sa tii cont de sfaturile mele!

EuSiAtat

| aangelia a răspuns:

Poti sa iti gasesti un barbat perfect nu sta dupa toti tantalaii :*

| mirabella_1176 a răspuns:

Daca ti-e greu sa-i zici adio inseamna ca iti place bataia?

Vrei ca toata viata sa iti faca asa si sa te tina sub papuc? mai bine cauta-ti un baiat linistit nu un nebun!

| SentimenteColorate a răspuns:

Incearca sa vb cu el te pup succes

| H_8220 a răspuns:

Draga, Adelynne
E posibil ca tipul asta sa fie un psihopat si tu sa nu iti fi dat seama pana acum. Asa cum ai reusit sa te indragostesti de el, tot asa ai sa reusesti sa te si desparti de el. Nu uita ca dragostea si iubirea nu se pot cu violenta. Ceea ce spui tu este o denigrare a tuturor sentimentelor si a fiintei tale. Uita-l repede si treci peste episodul acesta. Daca trebuie, pleaca cateva zile, saptamani. cel mai usor este sa nu ii mai raspunzi la telefon, sa nu ii deschizi usa, sa nu ii vorbesti nici pe internet, nicaieri. evita-l si evita locurile unde ati fost impreuna. incearca sa te detasezi tu, prima, pentru ca la el in cap se intampla lucruri anormale daca a ajuns sa te stranga de gat.
Si nu uita, mai bine singura decat cu unul care nu te respecta si nu stie care este limita.
Succes si mai posteaza ceva noutati.
Astept,
Cu drag,
H

| lalu666 a răspuns:

Cred ca mai bine sa tremini cu el fiindca DRAGOSTE cu frica nu merge si adata ce a dat in tine va da si adoua oara si atunci poate sa fie si mai rau.ai grija de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine lasa'l!
poti sa-ti gasesti sh altu' poate mai bun ca el.
inteleg ca'l iubestistiu cum e. dar daca el iti face de astea na're rost.

| dapanipi a răspuns:

Chiar daca iti este Greu trebuie daca doamne fereste Ajungeai la urgenta Sau alte Iati inima in dinti si spune Adio! nai cei face