| anonim12928272728282 a întrebat:

Am avut ultimul contact sexual neprotejat acum 2 luni aproape 3, iubitul meu nu si a dat drumul dar stiu ca exista un lichid care curge inainte de ejaculare si contine spermatozoizi.Ciclul mi-a venit in continuare dar s-a schimbat data de la inceputul lunii la sfarsit.Am facut 2 teste de sarcina care au iesit negativ, mentionez ca nu pot merge la ginecolog ca am doar 15 ani si mama nu trebuie sa stie...totusi iubitul meu mi-a zis ca nu a curs nimic si nici simptome clare nu am, dar tot mi e frica, va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"In general, un test de sarcina este relativ usor de efectuat, avand o acuratete cuprinsa intre 90-99%"

"Multe din testele de sarcina existente in farmacii pretind ca sunt precise inca din prima zi a intarzierii ciclului menstrual. Totusi, pentru a obtine rezultate pe care sa poti sa lei in considerare, asteapta o saptamana dupa ziua in care ar fi trebuit sa-ti inceapa menstruatia."

| anonim12928272728282 explică (pentru Simpatic):

Amandoua teste au iesit negativ, dar daca mi-a venit ciclul un continuare sunt sanse sa fiu insarcinata?