| tweety_8071 a întrebat:

Am avut un prieten pe care l-am iubit foarte mult.de atunci am mai fost cu un baiat am tinut la el dar parca nu mai pot iubi.simt ca il iubesc foarte mult pe fostul(mereu am simtit asta de cand l-am cunoscut). nu cred ca mai avem vreo sansa sa fim impreunasad...imi e tare greu nici un baiat nu-mi poate sterge amintirea lui...nu pot iubi pe nimeni ca pe el desi a trecut mult timp...azinoapte am visat ca tineam o carte in mana si am scapat-o, atunci s-a deschis la o pagina unde era o poza cu mine si fostul pe o banca tinandu-ne de mana.aia era ultima pagina a cartii. oare suntem predestinati? sau dc visez astea.nici macar nu m-am gandit la el din moment ce nu mai face parte din viata mea(nu l-am vazut de vreo 5 luni)... da mereu am stiut ca il iubesc... ce sa mai fac sa mai cred? ca imi e tare greu.sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna draga mea.

Deci nu pot spune altceva decât faptul că treaba e demult fumată, si nu spun asta doar pentru că eu cred că eşti fumătoare, ci pentru că îmi dau seama ca tu încă te hraneşti cu vise, că o fărâmă de speranţă ramâne neatinsă în sufletul tău. Îţi dai seama că noi nu putem să îţi dăm o reţetă specială sa uiţi de el,,, îţi dăm doar nişte sfaturi, sau măcar încercăm.
Chestia cu visul este reyultanta faptului că tu îl iubeşti sau ma degrabă căincă l iubeşti, şi încerci să îţi spui intr-una "va fi bine va fi bine " E bine sa fi optimistă dar uneor încearcă să vezi si realitatea. Dacă tu nu atunci cine?! Timpuzl trece îl vei uita până la urmă, va rămâne doar o amintire frumoasă veşnic imprimată pe sufletul tău.

Mult succes happy încearcă să înlocuieşti "sad " cu "happy", hai fă un sacrificiu pentru mine deoarece m-am chinuit atâta sa îţi dau un sfat. La revedere kiss

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sa stii ca la fel sunt si eusad. inca il iubesc pe fostul si ma doare foarte mult amintirea lui, cred ca pe nimeni nu voi mai iubi ca pe el, simt ca niciunul nu poate ocupa locul lui in inima mea, am avut sentimente foarte puternice pentru el, dar nu mai exista sanse de impacare, din pacate...totusi nu iti pierde speranta si increderea, nu se stie niciodata ce se poate intampla si ce iti va aduce ziua de maine, poate va veti impaca, nu ai de unde sa stii asta. Daca nu, atunci asta e, viata merge mai departe, cu timpul il vei da uitarii, poate ca l-ai iubit foarte tare din moment ce dupa atata timp tot tii la el, dar ai sa vezi ca mai sunt baieti, inca nu l-ai intalnit tu pe acel care sa te faca sa iubesti si sa fi iubita, dar cand nici nu te astepti e posibil sa iasa in calea ta o noua iubire, ca doar nu o fi el ultimul!

| Ruxyana a răspuns:

Buna.:*
niciodata nu o sa-l poti uita pe fostul.big grin
cand te tai la mana iti sangereaza pentru un timp scurt si apoi peste cativa ani te trezesti cu cicatricea...tonguetongue
asa este si in dragostebig grintongue
se naste iubirea... dureaza putin (in unele cazuri) si apoi peste cateva luni(ani, saptamani, zile) te trezesti ca inca aceea iubire chiar daca s-a terminat.inca mai traieste in subconstientul nostruhee hee...
presupun ca te-ai bagat cu acest baiat cu care esti acum numai pentru ca sa-l uiti pe fostul.hee hee
dar sincer el intotdeauna va face parte din viata ta. pentru ca a fost primul baiat la care ai tinut cu adevarattongue

iti spun parerea mea.big grin
sincerahappy:*:*
el ti-a facut ceva de te-ai despartit de elhee hee.
cine stie poate ca acum este fericit cu alta(chiar daca asta doare.big grin)parerea mea este sa continui relatia in care esti acum...pentru ca probabil ca acest baiat tine la tine.si ar fi pacat sa sufere.hee hee...
stii cum se spune : ''pana nu pierzi pe cineva nu ai cum sa ii simti lipsa''. tu tii la acest baiat cu care estihee hee. dar nu-ti dai seama cat de multhee hee.:*:*:X
baftaa si noroc in alegerehee hee:*:*

| kh1ss a răspuns:

De obicei visezi ce te preocupa in timpul zilei. Fostul, ramane in trecut, tu trebuie sa trezi mai departe. Daca e fostul, pai nu te mai gandii atata la el. Gaseste-ti o ocupatie.

| putzulica a răspuns:

sad de ce nu ai mai vb cu el? incearca sa iei legatura cu elbig grin

| FumeZ sEnTimEnTe a răspuns:

MDA FRUMOASE AMINTIRE AI SATI SPON SINCER CITIND POVESTEA DA MIAI PROVOCAT O DURERE DE INIMA.Deoarece stiu ce inseamna asta!happyincerarca se te vezi cu el intra in contact sponii ceia ce simti sunt sigura ca citushi de putin il vei atinge...ca doar nu esti o cirppa ai si tu ceia ce au toti incearca sper sa functioneze pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca fapt divers: zicala zice ca ce se intampla in vis, in realitate se intampla pe dos sau nu se intampla deloc laughing. eu apreciez oamenii ca tine, pentru ca dai dovada de sentimente cu adevarat puternice happy. eu zic ca nu are rost sa te minti singura, formand cupluri cu alti baieti, din moment ce e clar ca pe fostul il iubesti. inearca sa reiei relatia cu el. propune-i sa o luati de la zero, ca amici, apoi sa urmati pasii elementari pentru a ajunge la ideea de cuplu adevarat happy. in cazul in care el respinge ideea, inseamna ca nu are rost sa te mai necajesti. la urma urmei, toate trec la un moment dat. sper sa rezolvi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tweety. te inteleg draga.numai noi stim ce e suferinta. din dragoste bre. uite si eu sunt indragostit de zana inchipuirii.nu am vazut-o niciodata da nu o pot uita defel.de fapt nici nu vreau sa o uit, ca o iubesc atat de mult.sotia mea e foarte geloasa pe ea. da eu o visez cu ochii deschisi.cand sunt treaz. oare e de bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu te mai gandesti la el... ci sa mergi inainte. Daca te gandesti in trecut si traiesti in trecut nu vei putea merge inainte. Gandeste-te ca sigur el face asa, te-a uitat si a pornit pe alt drum. Din proprie experienta iti spun pentru ca si eu am simtit la fel si am mers mai departe. Succes!