| rocketguy3321 a întrebat:

Am cunoscut o fata. Un inger. Pot spune sincer ca e cea mai frumoasa fata pe care am vazut-o vreodata (nu in sensul Miss Univers, eu o gasesc incredibil de atractiva).

Ne-am cunoscut pe autobuz (naveta intre 2 orase in Franta). Am vorbit pentru o ora, eu i-am cerut numele de facebook si a plecat. Am adaugat-o si peste 2 zile mi-a raspuns. Asta se intampla saptamana trecuta.
Duminica trecuta am vorbit 5 minute pe facebook, am invitat-o in oras, ea a acceptat, a propus sa iesim joi (azi, sau ieri, daca ne luam dupa ora) si eu am zis ok. Azi (sau ieri, dupa ora) dupa-masa urma sa ne hotaram unde mergem, dar ea a contramandat intalnire pentru ca: era obosita de la ceva petrecere de seara trecuta si pentru ca maine (azi dupa ora) urmeaza sa aiba o operatie stomatologica, m-a intrebat daca ma deranjeaza sa mutam intalnirea pe saptamana viitoare, eu normal ca am raspuns ca nu este nicio problema si ca inteleg.

De fapt nu e asa. Imi place. O plac, enorm. Nu am ajuns sa o intreb direct, dar o sa o fac daca va fi cazul, oricum am impresia ca are prieten, a precizat ceva in legatura cu asta o singura data cand vorbeam.

Nu vreau sa o pierd, vreau sa ajung sa o cunosc mai bine. Vreau sa ma cunoasca si ea. De fapt asta e tot ce cer, sa ajunga sa ma cunoasca; apoi, daca ii plac, si ea imi place, mergem mai departe, daca nu ii plac sau vice versa, plecam fiecare in directia noastra. Cum pot sa fac asta?
Nu stiu foarte multe in domeniul asta (desi am 19 ani deja), dar s-ar putea sa ma evite. Cum as putea sa, ii cer o sansa? Sau asta ar insemna ca deja am picat primul 'test'?

Dati-mi un sfat va rog! Nu vreau sa pierd sansa, oricum in momentul acesta nu am nimic de pierdut, decat, cum am zis, sansa! Cum sa procedez? Ce sa fac, ca sa imi maresc sansele? Mersi anticipat pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Inainte de toate, gandirea ta nu te ajuta. Considera ca esti neutru fata de ea si incearca sa eviti emotiile puternice care sa te arate ca pe un disperat. Daca va fi sa fie, atunci o sa va cunoasteti mai bine. Daca nu, nu e capat de lume. Nu ai specificat daca este romanca de-a noastra sau frantuzoaica. Nu insista, vorbeste cu ea cu limite, nu sari imediat pe ea cand o vezi pe facebook si incearca sa fii tu insuti. Asteapta saptamana viitoare si vezi atunci ceea ce se va intampla. Probabil sa vina la intalnire. Oricum e semn bun daca zici ca are prieten dar vrea sa iasa cu tine; semn bun pentru tine, semn rau pentru iubitul ei; Dar gandeste realist: daca a fost in stare sa insele odata, o poate face si a doua oara. Nu pierde realitatea si nu te mintii singur. Acum mai este si varianta ca ea sa isi fii dat seama ca baiatul cu care este nu i se potriveste si atunci nu e de judecat, dar doar daca se despart.
Bafta si fii realist!

| rocketguy3321 explică (pentru answer):

Frantuzoaica, cea mai frumoasa pe care am vazut-o pana acum (ca medie, is mult mai frumoase romancele big grin )
Frate, nu stiu cine esti, dar imi plac foarte mult raspunsurile tale!
Multumesc din suflet pentru sfaturi!

| answer a răspuns (pentru rocketguy3321):

Nu ai pentru ce, de-asta te si intrebasem daca e frantuzoaica sau romanca, pentru ca stiam ca frantuzoaicele sunt mai uratele.

| rocketguy3321 explică (pentru answer):

Sa stii, asa e... sad dar asta, uau! adica si din cauza asta is eu asa, ii, sa zic, mai importanta, iese efectiv in evidenta happy inca o data, mersi mult!

9 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Pai daca nu are gagic si iese cu tine inseamna ca ii esti simpatic si ca te place. Daca are gagic si iese cu tine inseamna ca e o ***! Intreab-o sa vezi ce vrea.

| sylar2007 a răspuns:

Ai rabdare, sa nu creda ca esti vreun disperat. e posibil sa fie intr-o relatie care e pe duca sa fie intr-o relatie in care azi e bine maine e rau apoi iar e bine iar acum poate se gandeste daca sa ii mai dea sanse lui ala.stiu ca esti,, topit''dupa ea dar ai grija ca cele mai frumoase si,, dulci''sunt cele mai,, periculoase''

| beki13 a răspuns:

Mai vorbiti, poate asa iti dai seama ce e cu ea, dar te vrea sau nu.

| Bogan9028 a răspuns:

Mai asteapta, incearca sa vorbiti mai mult, intreab-o ce muzica asculta, ce filme, chestii d-astea. As mai spune sa nu pui suflet ca s-ar putea sa te 'raneasca' sau sa te iubeasca, ramane de vazut. Bafta!

| TheVampireGirl a răspuns:

Staailaughing)V.ati cunoscut..pe autobuz?rolling on the floor)loool.Cat de fostul meu iubitlaughing. Avai fraticaaa.rolling on the floor.Bai..eu zic sa va duceti intr. un loc cu putina lume si ii zici ca o placi si o intrebi daca ar vrea sa fie cu tinethinking Ba da greu mai elaughing.

| sorina69 a răspuns:

Fa ce-ti dicteaza inima si nu mai tine atata cont de sfaturile oamenilor. Ei nu traiesc viata ta.