| Tralalalalalalalalalalala a întrebat:

Am cunoscut un baiat la scoala acum 4 luni. Pe mine nu ma interesa deloc de el inainte. Tot timpul venea la mine si ma saluta, vorbeam. Incetul cu incetul a inceput sa imi placa de el si i-am spus unei prietene. Prietena mea s-a dus si i- a spus ca imi place foarte tare de el si am vazut faza cand vorbeau ca erau la departare de mine. El s-a uitat la mine si a zambit dar nu i-a zis nimic prietenei mele. A doua zi i-am spus unui prieten de al lui sa ii spuna sa vina pana la mine sa vorbim ca sa-i explic ca nu era vorba de nu stiu ce mare dragoste si ca prietena mea doar a glumit, dar nu a vrut (bineinteles ca nu i-am zis prietenului lui de ce voiam sa vorbesc cu el). Acum nici nu mai vine sa vorbim si ma ignora total. Probabil crede ca sunt nu stiu ce obsedata. Ce sa fac? Sa il uit?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ignora-l si tu un timp apoi incearca din nou sa vorbesti cu el

| neutrino a răspuns:

Poate ca acum ai inteles ca o fata trebuie sa stie cand sa taca si cand nu, pentru ca risca sa devina penibila. Acum nu ai decat sa te comporti normal, ca si cand nu s-a intampla nimic.

| alealexuta a răspuns:

Buna.happy
Iti place de elhappy
Poi sa iti spun de ce saracul te ignorahappy
Ma gandesc ca a observat ca esti innebunita dupa el si cand el era mort dupa tine, ce ai zis tu.(Ce conteaza, suntem prietenii..nu simt nimic pentru el)
Incetul cu incetul cand a aflat ca il placi i s-a trezit mintea si ma gandesc ca a spus.
Ha! Pana acum eram scorpia din umbra sa si acum i s-a pus inima in jurul meu)
Zambetul acela iti spun. A fost un zambet ca si. cum ar fi ras de tine.
Zic eu
In concluzie "Nu iti pierde dragostea"
Sa nu crezi ca poate ii tin parte dar esti cam vinovata
Tu crezi ca te-ar mai place vazand ca pana acum nu l-ai placut?
Funda?
Pa..eu zic ca asta e tot

| Tralalalalalalalalalalala explică (pentru alealexuta):

Nu e vorba de asta. Mie mi-a luat o luna, o luna si ceva sa realizez ca il plac. Eu am povestit pe scurt acum. Nu s-a intamplat totul intr-un vartej. Adica prietena mea i-a spus abioa dupa o saptamana ca il plac, faza de cand voiam sa vorbesc cu el chiar a doau zi dupa si de atunci nu mai vorbim adica cam de o luna. Intelegi acum situatia?

| Tralalalalalalalalalalala explică (pentru alealexuta):

Deci pana la urma sa il las uitarii?

| alealexuta a răspuns (pentru Tralalalalalalalalalalala):

Da..nu ae rost ..Ma gandesc ca esti o fata frumoasa.O sa iti gasesti pe altcineva si o sa il lasihappyFunda?

| alealexuta a răspuns (pentru Tralalalalalalalalalalala):

Inteleg..Lasa-l am zis ma gandesc ca esti frumoasa si o sa gasesti repede pe cineva care sa te apreciezehappy

| Tralalalalalalalalalalala explică (pentru alealexuta):

Faza e ca nu pot sa mi-l scot din cap.crying

| alealexuta a răspuns (pentru Tralalalalalalalalalalala):

Gaseste+ti pe alcineva..si o sa il uiti

| Tralalalalalalalalalalala explică (pentru alealexuta):

Faza e ca sunt frumoasa sunt slaba (nu sunt increzuta sau pitipoanca etc.sunt obisnuita ) De asta ma si frustreaza baiatul asta acum. De obicei pot sa fiu cu cine vreau eu. Oricum am trecut peste el... putin.

| Eduward a răspuns:

Daca te ignora poate ca simte acela-si lucru pentru tine si ii este rusine sa vorbeasca cu tine.Dar sa nu iti pierzi pana si ultima speranta.Acum nu stiu ce o fi in mintea lui dar totusi nu-ti pierde "dragostea" pentru el.

| Tralalalalalalalalalalala explică (pentru Eduward):

Merci pentru raspuns dar am sa incerc sa o las balta. sad

| JustMyName a răspuns:

Pai din moment ce iti place de el, parerea mea e ca trebuie sa incerci mai multe, poate doar nu avea timp, sau a vrut sa faca ceva, incearca din nou.