| RalucaAlexandra a întrebat:

Am decis sa scriu aici pentru ca deja numai rezist. Tin in mine si ma doare prea tare cand nu stiu ce gandeste el.
Este vorba despre un baiat cu care am fost doua luni, cand a inceput relatia asta cu mine, el incheiase o relatie care a durat doi ani (de aproximativ 2-3 luni de zile, tipa fiind acum cu altcineva), in fine. Mi-a spus de la inceput sa nu pun asa mult suflet, dar eu am pus. In fine, acum o saptamana mi-a spus ca ne intelegem mai bine ca prieteni, si ca vrea sa ramanem prieteni, ca el s-a atasat oricum mult de mine si nu mai poate renunta la mine ( Mentionez ca in relatia asta de 2 luni nu am avut nici o cearta, ce ne-a deranjat am zis, ne vedeam zilnic( invatam si in accelasi liceu, dar ne vedeam si in weekenduri ), faceam aceleasi chestii, vorbeam mereu, intr-un cuvant ne intelegeam foarte bine. Dar cand ne-am despartit mi-a taiat-o scurt" Nu ma simt eu bine cu tine iubita mea. Chiar nu ma simt ok. O sa vorbim, o sa iesim, o sa fie ca inainte, o sa vezi. " ei bine, asa e.
Baiatu` vine la mine in pauze, vorbim prin mesaje/pe mess destul de mult pe zi ( daca nu mai non stop ), ma suna fara motiv, doar sa vada ce fac, ca sa nu mai spun ca tot iesim afara zilnic si ne petrecem mai tot timpul impreuna ( ba chiar in unele zile ne-am si sarutat. ), Pentru ca n-am mai suportat genu` asta de chestii, azi l-am provocat la o discutie si i-am zis ca vreau sa se hotarasca odata, pentru ca nu`mi place sa fim asa, iar el mi-a trantit-o si mai rau, spunand " Stiu ca tu vrei sa ne impacam, dar eu numai vreau sa fiu cu tine, trebuie sa intelegi. Iesi cu alt baiat, nu sta dupa mine, uita-ma." straight face Si desi mi-a zis asta el tot continua sa ma caute, si sa vorbim ca si cum discutia asta nici nu a avut loc, ca "doi prieteni sa mai mult". Intrebarea mea este: ce vrea el de fapt? Pentru ca eu una nu inteleg, si mai ales, nu stiu cum sa ma comport. Mentionez ca eu inca vreau sa fiu cu el, dar chiar nu-l inteleg si chiar nu stiu cum sa ma comport.

3 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Daca vede in tine "cea mai buna prietena", te-ai intrebat? Vrea o fata cu | care sa se inteleaga, sa petreaca timp, ca o amica.

| RalucaAlexandra explică (pentru lolly):

E posibil. cu toate astea, nu inteleg de ce ma tot ia in brate si ma saruta. Pot sa fiu o prietena si fara sa ma cheme afara, sa vorbim non stop si sa ne mai si sarutam.

| lolly a răspuns (pentru RalucaAlexandra):

Eu cred ca nu este posibil sa aveti o relatie de amicitie pentru ca tu pui sentimente si mereu cand il vezi ti-e dor de el, de relatia voastra.Nu stiu daca il poti privi ca un amic.
Trebuie sa incetati orice legatura daca vreti sa sfarsiti relatia, sau daca puteti ramane prieteni(dar trebuie prima data sa-l uiti, dar cine stie, sentimentele se por reaprinde, traind unele momente...amintiri).Vorbeste cu el! Spune-i:
-Uite eu inca mai am sentimente pentru tine, si in acest moment nu te pot vedea si avea langa mine ca un amic.Am nevoie de timp sa-mi vindec ranile. Spune-mi de ce ma iei in brate si ma saruti daca dorinta ta este sa ramanem amici si atat? Spune-ne ce raspuns iti va da la intrebare!