| anonim_4396 a întrebat:

Am facut azi un test de sarcina si a iesit negativ, mai sunt sanse de a fi însărcinată?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Rezultatul NEGATIV, poate sa fie luat in considerare si apreciat ca fiind VALID, VALABIL si CORECT in proportie de peste 98-99%, numai in cazul in care testul de sarcina a fost efectuat in asa numita perioada optima care incepe dupa trecerea a mai mult de 21 de zile de la data ovulatiei sau data la care a avut loc ultimul act sexual neprotejat in urma caruia ar fi existat posibilitatea sa ajunga sperma in vagin. Rezultatul NEGATIV obtinut in cazul in care testul de sarcina a fost facut inainte de acest termen, NU se ia in considerare fiindca este in mare masura eronat/incorect. Se ia in considerare doar rezultatul POZITIV. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca a iesit negativ, nu ai cum sa fii gravida.

| Crackman a răspuns:

Depinde cand l ai facut... citeste pe net perioadele de citire buna

| Blackrose18 a răspuns (pentru Crackman):

L-am facut azi dimineata dupa o luna de la actul sexual

| Crackman a răspuns (pentru Blackrose18):

Pai... este clar atunci. Testul este corect

| vali5 a răspuns:

Posibil dar daca nu mai incearca

| HoaxSix a răspuns:

E ca covidu, trebuie sa testezi de 2 ori)))