| angelinthedark a întrebat:

Am facut dragoste aseara cu prietenul meu si m-a dezvirginat, dupa aceea eu am inceput sa plang iar el imi zicea ca ma iubeste si ca nu trebuie sa imi fie frica, i-am zis ca poate imi da papucii dupa aceea iar el a sp ca ma iubeste prea mult ca sa faca una ca asta. M-a sunat azi si a zis ca daca sunt bine ca ce fac, i-am zis ca am plans cand am vn de la el, am mai plans acs, iar el a zis ca sa nu plang ca nu am dc. vreau diseara sa facem iar dragoste, dar ma gandesc, oare e bine sa faci zilnic? Cam de cate ori faceti voi dragoste? Eu cu prietenul vrem sa facem zilnic, adv e ca imi doresc si el isi doreste... bun, dar faza e ca el nu vr sa facem cu prezervativ, iar eu nu vr sa folosesc de pe acum anticonceptionale, ce ramane de facut? Inafara de abstinenta? Ce alte mijloace? Adica daca folosesc metoda calendarului si el nu se termina in mine, oare e ok, bine ca boli nu avem nikunu si adv e ca nu prea am avut ciclu regulat, de vreo 2-3 ori mi-a vn in aceeasi data, dar inainte nu imi venea si nici nu ma tinea acelasi nr de zile, adica ma tinea inainte 3 zile acum m-a tinut 5. oare cum as putea sa fac fara sa folosim prezervativ si antibaby?

Răspuns Câştigător
| deni_6616 a răspuns:

Buna, din moment ce dupa ce ati facut dragoste inca ii pasa cu adevarat de tine si de starea ta psihica inseamna ca te iubeste si poti avea incredere in el.Cu toate astea cel mai bine ar fi sa folositi prezervativ pentru ca nu intodeauna se poate oprii, se pot intampla si accidente, chiar daca exista pastila de a2a zi e mai bine sa nu risti:*

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai menstruatii neregulate nu poti folosi sub nici o forma metoda calendarului. Ca sa o poti folosi, intervalul dintre doua menstruatii succesive trebuie sa fie perfect constant (se admite maxim o zi de abatere in 6 luni, insumat). Daca ai avea menstruatii regulate, metoda calendarului si a ejaculatului afara tot ar ramane un risc de sarcina de cam 20% in fiecare luna, ceea ce este prea mult pentru un cuplu la inceputul relatiei. Sa stii ca sotul meu nu a acceptat aceasta metoda decat dupa ce ne-am casatorit, tocmai fiindca riscul era atat de mare si nu vroia sa avem un copil din flori.
Dragoste poti face si zilnic, nu e nimic grav. In curand, o sa iesiti din febra asta a inceputurilor si o sa o rariti de le sime. Nu puteti sti ca sunteti sanatosi pana nu va faceti analizele. Nu se vede pe un om daca este HIV pozitiv sau nu. Sa-ti spun o poveste: am avut un pacient care si-a inceput viata sexuala cu prietena lui din liceu, virgina si ea. Dupa doi ani de relatie si prietenie, el a facut pneumonie, l-au testat si avea SIDA. Era si fata HIV pozitiva. Nimeni nu stie cum si in ce fel se infectasera cei doi. Probabil el, la un vaccin din copilarie sau ea la un tratament stomatologic facut pe la 15 ani. Nici unul nu fusese bolnav niciodata si nici nu credea ca ar fi. Si totusi, intre timp au murit amandoi. Unul putea fi salvat daca isi faceau analizele pe care orice cuplu normal si le face cand renunta la prezervativ.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Dar pe tine te dezvirgineaza prietenul in fiecare zi?!

Ma rog, eu zic sa te protejezi!

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Cel mai bine pentru amandoi, daca nu vreti boli, infectii si copii, este sa foloseasca el prezervativul. E mai bine asa, chiar daca nu simt placere maxima, pentru ca asa nu te vei mai intreba tu dupa aceea daca esti sau nu insarcinata.

| marsy a răspuns:

Protejati-va! Cred ca te iubeste. tu ink nu esti sigura pe tine si te-a complesit teama! Nu ai distula incredre in el! Cred ca normal este sa faceti dragoste atunci cind va doriti ambii cu adevarat. asa intr-un mod romantic, pasional, de vreo 2 ori pe saptamana.Nu cred ca e bine zilnic, mai ales daca as fi la curent de virsta pe care o ai!winking

| ßέßέ a răspuns:

Buna. eu te'as sfatui sa nu te risti sa o faci fara prezervativ. in afara riscului de a avea un bebe, sunt si o gramada de boli pe care nu ai vrea sa le ai crede'ma! Daca tine la tine, cum ti'a demonstrat'o dupa ce ati facut dragoste, atunci poate il poti convinge explicandu'i de ce e bine sa folositi prezervativu'.

:*

| Andreea_7493 a răspuns:

Pai din cate am citit prin intrebarile tale, te dezvirginase acum cateva zile.Acum ce a facut, te-a dezvirginat iar?laughing" te invirginasei" la loc sau ce? Discuta cu prietenul tau si vezi de ce nu vrea cu prezervativ.happy

| validana a răspuns:

Draga mea, nu este necesar intotdeauna sa folosesti prezervativul daca ai incredere in partenerul tau.Atat timp cat el nu isi va da drumul in tine.nu ai de ce sa iti faci probleme! Dar iti spun sincer.Ai mare grija deoarece in ziua de azi sunt foarte multi baieti pervesti, care isi bat joc de fete, le spune numai minciuni(ex:ca le iubeste, ca nu le va parasii niciodata, etc) asa ca fi foarte atenta la cel care este langa tine! Nu-l lasa sa-si bata joc de tine:*:*.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Pana acum ai zis ca te-a dezvirgiant o data, apoi aseara intrebai ca, cum sa faci sa ai o noapte romanticaraised eyebrows mai minti mult?

| puiuc a răspuns:

Eu zic ca daca baiatul e asa cum sustine el, el simte cand ii vine si daca scoate la timp nu se intampla nimic. Dar sa ai grija cum zice mai injos uni baieti doar asta vor sa dea din fundulet fac ori ce numai sa ii cazi prada sper sa ne inselam in privinta de a iti face rau. Iarasi cu anticonceptionale parerea mea sa nu le folosesti nu sunt bune mai incolo pentru copilul care o sa il ai.PS daca se intampla sa lase in tine u trebuie sa simti si daca e tot lasa-l pe nesimtit du-te la farmacie cere pastila de a 2-a zi si se ia o pastila la 12 ore si nu se prinde ai grija. eu mai mare incredere am in mine decat in prezervativ pentru ca s-a rupt si am ejaculat inauntru si nu mi-a picat mie bine dapoi persoanei iubite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu zic mai bine sa folositi prezervativul ca sa nu regretati mai tarziu.Asa te feresti de o sarcina nedorita, de boli, si multe altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu de cate ori pe zi esti virgina? sau te-a dezvirginat in alta parte? pe bune acum...parca zilele trecute te mai dezvirginase o data