| Jimmy30 a întrebat:

Am facut dragoste cu iubita mea aseara, ea fiind virgina, mi-am introdus putin penis*ul in ea cat sa intre, dupa cateva secunde am scos-o si ei nu i-a curs sange, nu nimic, tin sa mentionez ca nici eu nu mi-am dat drumul nici dupa acest contact.Este posibil sa fi ramas gravida?

15 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca iti lipsesc cele mai elementare informatii CORECTE atat in privinta sangerarii de dezvirginare care POATE sa apara sau sa lipseasca cu desavarsire, dar mai ales in privinta formarii sarcinii adiaa a procreerii, citeste cu atentie urmatoarele informatii.
Orice fata/femeie dar nu numai ea ci la fel si baiatul/barbatul indiferent de varsta lor, care au ajuns in momentul in care sunt in situatia de a-si incepe/si-au inceput viata sexuala, ar trebui sa stie si sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a sarcinii. De asemenea ar fi foarte bine ca inainte de a intretine un contact sexual protejat/neprotejat, sa fii deja foarte bine informata ca pentru a se putea forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa existe si sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, adica sa se produca simultan/concomitent si anume :
1-) In primul rand orice fata/femeie care are ciclu menstrual, poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR in cazul in care masturbarea ori sexul in urma caruia ar putea ajunge sperma in vagin, este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica in 1-a sau in toate cele 3-4 zile situate dinaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei atunci cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei incat acesta sa poata fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma si NU din lichidul preejeculator fiindca acesta NU are in continut spermatozoizi.
2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo s ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care ovulul exista deja in acel moment.
In concluzie sarcina se poate forma NUMAI/DOAR in acel caz in care sexul este intretinut in 1-a sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE si de asemenea cu conditia obligatorie ca sperma sa ajunga in mod sigur IN interiorul vaginului. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai avut sperma de la o masturbare anterioara, daca ea nu a fost in perioada fertila, nu poate fi gravida.

| Holiday a răspuns:

"Varsta morala e 18"

Cine dracu a stabilit asta, tu?

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca n a existat ejaculare si nici nu te ai masturbat anterior actului sexual atunci nu sunt sanse sa fii ramas gravida. Odata ce ati intretinut relatii intime nu mai e virgina oricat de superficiala ar fi fost penetrarea. Nu toate fetele sangereaza la dezvirginare.

| Jimmy30 explică (pentru HazelEyes77):

Mulțumesc, mai mult este mai mare frica sa nu fii rămas însărcinată

| anonim16121 a răspuns (pentru HazelEyes77):

Domnișoară, cred că sunteți sper, dezvirginarea consta in ruperea himerul, după ce se rupe obligat va sângera, contează cât de "elastic" e vaginul, poate sângera la o penetrare adevărată daca e virgina.

| Jimmy30 explică (pentru anonim16121):

Ceea ce ma intereseaza este daca sunt sanse sa ramana sau nu insarcinata!

| anonim16121 a răspuns:

Nuuu,deoarece nu ți-ai dat drumul, ea inca e virgina, nu s-a rupt himerul, când se rupe curge sânge, contează si cat de elastic e vaginul, frate de acum i-ați prezervativ, puteți să faceți vreo boala sau să-ți dai drumul in ea și să fiți 3 după aceea, baftă!

| Jimmy30 explică (pentru anonim16121):

Ea mi-a spus ca o doare si nu am continuat sa o introduc complet doar asa putin de cate ori, deci nu sunt sanse

| anonim16121 a răspuns (pentru Jimmy30):

Nu frate

| anonim16121 a răspuns:

Au peste vârsta legală, e important sa fie pregătiți amândoi, dezvirginarea poate fi ceva traumatizant pentru ea daca nu e pregătită.

| anonim16121 a răspuns:

Wa ****, de acum chiar mă enervezi, du-te dracu comunistule, tu te poți *** la 18 ani, daca ei erau pregătiți mai devreme ce sa faci, ești o scursura daca nu faci un liceu, facultate și să ai serviciul propriu, nu că te f*ți la 16-17, găsește-ti alt domeniu pe TPU, tu ești depășit pe domeniul "Dragoste și Sex".

| anonim16121 a răspuns:

Wa la ce vârsta te-a făcut ma-t*?

| anonim16121 a răspuns:

Ești cam handicapat, cred că te-a făcut vaca de ma-t* înainte de 18 anilaughing) copilaș ești tu, pot să-ți fiu tată mă p*ță.

| Jimmy30 explică:

18 si 17