| anonim_4396 a întrebat:

Am făcut dragoste cu iubitul meu și acum mă doare burta rău de tot. De ce?

8 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ori nu ai fost relaxată, automat mușchii au fost încordați. Ori, ai consumat ceva greu, care a provocat deranj stomacal. Dacă ați făcut totul ca la carte, nu ai de ce te îngrijora. Consumă ceai, dar nu ceai granule, ci din cel de la Fares.

| RAY a răspuns:

Sexul nu are legatura cu asa ceva,constipatia, menstruatia, ai consumat ceva, ai baut coca cola, pizza, fast food nu ma mir

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar daca actul sexual a fost foarte lung, foarte intens si mult prea brutal, violent, numai in acel caz apare posibilitatea sa provoace o stare ulterioara de discofort dureros. In caz contrar durerile abdominale cel mai probabil pot sa fie provocate de o afectiune a carei natura este medicala, o posibila indigestie sau o balonare. In cazul in care starea de rau persista mai mult de 1 zi, este indicat sa fii consultata de medicul de familie. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca iubitul tau a fost dur cu tine in timpul actului sexual.

| Andreeush a răspuns:

Durerea de burtă poate avea și alte cauze.

| ywar a răspuns:

Ti-a bagat-o prea mult.

| Majety a răspuns:

Du-te fa si mananca ca esti anorexica

| LunaDeLoveBadxxz a răspuns:

Si eu am pățit asta de multe ori. Sunt niste dureri ca un junghi. Pana acum nu am fost la ginecolog. Dar din ce am citit poate fi de la stat in frig, răceală, sex brutal sau probleme in genul chisturilior.