| Lays_1909 a întrebat:

Am facut dragoste cu prietena mea neprotejat. Este vreo sansa ca ea sa ramana insarcinata daca nu am terminat in ea niciodata? (Sunt foarte sigur ca nu am terminat in ea.)

6 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Baiete, nu mai fa din-astea, ca nu ai de unde sa stii care-i treaba cand esti in focul iubirii; daca erai asa de sigur ca nu ti-ai dat drumul in ea, atunci intrebarea asta nu-si mai avea rostul;
Sti si tu ca ovulul este fecundat doar de un singur spermatozoid, chiar daca un barbat ejaculeaza milioane si milioane odata; de ce crezi tu ca si pe prospectul de prezervative scrie protectie 97%? pentru ca cei care-l fabrica stiu asta si anume ca e de ajuns doar un spermatozoid...
Sunt multe cupluri care fac ceea ce faceti voi si nu au probleme; poate ca nu vei avea nici tu, insa trebuie sa stii ca, in anumite conditii, rar ce-i drept, doar contactul sexual neprotejat, fara ejaculare, poate duce la sarcina;
Daca ai observat, apare acel lichid seminal, care se pare ca are un continut mare de spermatozoizi, iar acel lichid nu se simte cand vine "pe conducta";
Poate va fi bine, dar daca de data asta ai avut noroc, poate data viitoare nu vei mai avea; in felul asta sa gandesti, pentru ca lipsa gandirii duce la erori!
Ai grija pe viitor!

| liviu42 a răspuns:

Cand te exciti ca barbat si ca femeie apare un lichid precoital" care la barbat contine spermatozoizi {nu ai simtit si vazut niciodata cand ai fost excitat ca ti-ai patat chiloti?} Asa ca cea mai sigura metoda de contraceptie este prezervativul. Ci nu ejacularea afara din vagin pe care nu poti fi atat de sigur sa o controlezi.

| leonardo a răspuns:

Coitus interruptus - asa se cheama metoda - baga ochiu pe wikipedia.
Daca ii intrebi pe aia de la Durex, sunt sanse mari sa-ti spuna ca e cea mai ineficienta. Daca ma intrebi pe mine care de pe la al...4-lea contact folosesc numai asta si n-am inca urmasi, o sa-ti spun ca iti asumi, totusi, un risc. Mic, dar exista - l-a detaliat liviu42.

Oricum, acum o sa stai ca pe ace o luna pana la urmatoarea menstruatie, indiferent de ce-ti zice lumea p-aici.winking

| Georgy_7404 a răspuns:

Daca esti sigur ca nu ti-ai dat drumu in ea nu ramane insarcinata (iti spune o fata) totul e nu iti fi dat drumu in ea daca nu ti-ai dat drumu in ea garantat nu ramane

| Lays_1909 explică:

Stiu sigur. Adica eu cand am simtit ca imi vine am scos-o si m-am tinut cu mana. Cand m-am dus in baie sa scap de ce venise nici in palma nu aveam deci nu mi-am dat drumul in ea.

| Lays_1909 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. A fost prima data. Si decat sa stau cu grija, pe viitor o sa folosesc. Oricum sper sa nu fie nici o problema.