| anonim_4396 a întrebat:

Am facut dragoste cu prietenul meu doar ca prezervativul s-a rupt el nu stiut insa si.a dat repede drumul afara. Ciclul meu este neregulat si ultima oara mi.a venit pe 23 iulie si a tinut cam 2 saptamani. Pot ramane insarcinata?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a ti se putea oferi un RASPUNS corect si avizat, care sa rezulte dintr-o analizare corecta a situatiei prezentate (si nu presupuneri sau pareri), trebuie sa prezinti date precise, exacte, sigure pe zile, fiindca asa cum este prezentata intrebarea, iti poate raspunde in cel mai fericit caz doar Mama Omida. Trebuie sa stii ca CICLUL MENSTRUAL incepe din prima zi a menstruatiei si se termina in preziua inceperii urmatoarei menstruatii. Din acest motiv intotdeauna este strict necesar sa fie cunoscute; 1. ) data la care a inceput menstruatia, 2.) data la care ar urma sa se produca viitoarea menstruatie, 3. ) data exacta la care a fost intretinut sexul, 4.) care este lungimea ciclului menstrual si care este tipu/caracteristica aceseia adica daca ciclul este REGULAT sau NEREGULAT. Doar stiind aceste date precise/exacte se poate oferi un RASPUNS AVIZAT, fiindca in caz contrar se pot pronunta doar pareri si/sau presupuneri subiective fara nici-o valoare reala. Sanatate!

| impaleralex a răspuns:

Vad ca prostia e la ea acasa pe TPU. fa mai un test de sarcina ca nimeni de aici nu e mama omida