| mihaela8005 a întrebat:

azi am facut dragoste cu prietenul meu si s-a rupt prezervativul. Cand am vazut, ne.am oprit, el nu si.a dat drumul. Menstruatia mea a fost de pe 11 mai pana pe 15. Se poate sa fi ramas?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul tau menstrual este REGULAT si are constant o lungime de 28-29 de zile, atunci astazi fiind a 10 a zi a ciclului, sexul a fost intretinut probabil chiar inaintea sau in prima zi a perioadei fertile. Intr-o astfel de situatie chiar si daca ar fi ajuns sperma in vagin, probabilitatea de a se putea forma/naste o sarcina ar fi extrem de mica pana in 10-15%. Dar avand in vedere ca partenerul de sex NU a ejaculat si faptul ca sexul a fost intretinut intr-o perioada cu fertilitate incerta/foarte mica, se poate considera/presupune ca formarea unei sarcini este practic aproape 0 (zero) sau altfel spus chiar imposibila. Folositi o alta metoda contraceptiva care este incomparabil mai sigura fata de gradul de protectie de doar 85% oferit de prezervativ(conform datelor statistice). Multa sanatate!

| mihaela8005 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu este regulat. In februarie nu mi.a mai venit fiind prima luna de la inceperea vietii sexuale si am luat orgametril pentru reglare, luna asta a fost ultima luna in care am luat pastilele, deci in iunie ar trebui sa vina fara pastile. Acum mi e putin frica pentru ca probabil tot lichidul preejaculatot strans in prezervativ s-a scurs la mine in vagin

| corbulalbrosu a răspuns (pentru mihaela8005):

Daca el nu a ejaculat, atunci nu a ajuns sperma in prezervativ si in acest caz acel lichid preejeculator NU poate sa aiba in continut spermatozoizi fiindca lichidul este steril in momentul producerii de catre glandele bulbouretrale.

3 răspunsuri:
| Moon1997 a răspuns:

Daca el nu s-a terminat nu ai cum sa ramai fata draga e imposibil stai linistita.e posibil de la varsta sa mai intarzie sau sa vina mai repede deoarece se regleaza