| prodan90 a întrebat:

Am facut o greseala mare acum 23 de zile, copilul fostei ma tot lovea aproape zilnic, de 2-3 ani fara motiv si de multe ori acolo jos, intr-o seara in timp ce ma lovea l-am impins si am injurat, am cam facut scandal pentru ca mama lui l-a tot certat dar el tot mai continua sa ma loveasca. Stiu ca nu a fost deloc ok cum am reactionat regret enorm, invatam din greseli si credeti-ma ca mi-am invatat lectia perfect.Mi-am cerut scuze, dupa 1 saptamana de ziua ei le-am trimis cadouri, am scris o mica carte unde mi-am cerut iertare copilului, dar ea a spus ca nu ne vom mai impaca niciodata, adio pentru totdeauna, sa nu imi mai scrii, suna etc.In fine aseara fosta a postat la ea in profil:Orgoliul nostru e atat de mare incat preferam sa stam suparati zile in sir decat sa spunem:Iarta-ma! Iar acum 5 minute mi-a scris urmatorul mesaj:Salut, scuze nu vreau sa te deranjez, nu vreau sa te tulbur sau altceva doar ca...am vrut sa stiu cum mai esti.Deci ce vrea? Parereri? Multumesc!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ocupate de treaba ta nene, nu astepta mila de la una cu copil rahitic. Blocheazo sa nu te mai caute

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Probabil ca este orgolioasa. Dar sincer, mi se pare normala reactia ta pentru ca dupa atata timp s-a cam umplut paharul. Aceasta femeie ar trebui sa invete sa isi educe copilul mai bine, pentru ca astfel de comportament vezi doar la copiii care sunt lasati sa faca ce au ei chef, fara sa fie educati. Maine-poimane dau in cap colegilor si asa mai departe. happy Eu nu m-as mai baga dar daca tii atat de mult la ea, ar trebui sa mai vorbesti cu ea si in cazul in care exista loc de impacare sa ii explici ca ar trebui intai de toate sa isi educe copilul, sa stie sa se poarte in societate ca nu e animal sa reactioneze astfel, e printre oameni totusi.

| Cristina788 a răspuns:

împacă-te cu ea chiar dacă copilul nu te suportă trebuie să il accepți
si tu ai fost copil cândva poate si tu erai așa
nu vă mai certați până la urmă e copil pe parcurs se schimbă si o să te înțelegi mai bine cu el dar încearcă să fi mai drăguț

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vrea sa o scapi de copilul needucat, nu stiu.
Eu as fi avut impulsul de a-l pocni in acele momente. Eventual ma calmam cat sa il spanzur de picioare, fara sa ii provoc rani. Nu m-as simti vinovat niciodata, pramatia aia trebuie educata, altfel va provoca scarba pe oriunde va trece, si isi vor bate joc toti strainii de el.
Maica-sa, da. S-a saturat sa stea suparata, si probabil e pregatita sa te accepte inapoi. Convinge-o sa duceti plodul la un terapeut, altfel ai sa-l bati. E incredibil cat de tare te pot enerva copiii crescuti fara tata, am intalnit si eu in familie. Femeile divortate nu prea au habar sa creasca singure un copil de varsta frageda; li se cam urca in cap.

| minrest a răspuns:

Ai fost sclav, omule; ce e aia sa te loveasca un copil asa degeaba? Acuma isi vor sclavul inapoi; nu fi fraier, o sa iti gasesti una al carei copil sa nu te tortureze. De ce iti trebuie femeie cu copil?

| Dana1999 a răspuns:

Cred ca nu știe ce motive sa ți găsească.

| Justme79 a răspuns:

Gândește la ceea ce îți oferă această relație dacă ești fericit și vrei să continui copilul este mic și nu își dă seama că poate a greșit așa că îl scoatem din ecuație important este mama lui și ce beneficii avea din relația cu tine happy

| cristian200313 a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta de 4-5 ori, de ce nu poti sa iti vezi de viata ta si sa treci la alta? Daca te iubea, chiar nu iti spunea niciodata chestiile astea!
Este vina ei ca nu l-a educat destul de bine pe copilul ala, putea pur si simplu sa nu mai faca asa ceva. Nu este vina ta, ci a ei.
Din cate am inteles, a postat ceva pe profilul ei, si ceea ce nu prefera sa iti dea mesaj sa isi ceara scuze, ceea nu poate, ca daca tinea la tine si te iubea, din start iti dadea mesajul cu,, imi pare rau pentru tot,,.
Spune-i ca esti bine si ca traiesti fara ea. Atat.
Ti-ai invatat lectia, dar ea nu e normal sa faca asa ceva.

| BAD17 a răspuns:

Treci peste tipa are un copil cu altul ce naiba...te vrea pentru bani ca alți nu o mai ia cu un copil in brate

| Hamed134 a răspuns:

Am văzut că unii au zis că nu e educat copilul, că ai reacționat ok că l-ai lovit.
Nu e deloc ok să lovești un copil și la 2/3 ani ce crezi că știe acel puști? Și niciodată să nu spui către copil să nu facă un lucru pentru că el are un mecanism prin care "nu face" înseamnă de fapt "e ceva interesant, continua".
Poate ea nu accepta acest comportament și e normal să te părăsească, poate crede că o să devii violent și cu ea.
Un studiu efectuat acum câțiva ani scoate în evidență faptul că femeile trăiesc cu frica că bărbații cu care conviețuiesc le-ar putea agresa.
Poate e mai orgolioasa de fel, dar totuși a făcut sacrificiul de ați scrie acel mesaj "cum ești", e clar că vrea să știe cum ești, cum te simți.
Și tu dacă ai vreo întrebare/nelămurire legat de mesaj, de ce se întâmpla intre voi ai putea s-o intrebi direct pe ea. Cred că e singura persoana care poate să facă lumină în aceasta situație.