| adelina73 a întrebat:

Am facut-o și pe asta(sex oral). Probabil credeți că sunt o proastă care face tot ce-și dosrește prietenul ei... ei bine, n-a fost chiar așa. Recunosc că nu m-am simțit prea bine în postura aia dar, a fost cu persoana pe care o iubesc și care ma iubește cu adevărat (și a fost și reciproc). Sincer, n-aș dori să mai repet acest lucru însă doar pentru ca gustul ăla oribil îl mai simt și-acum sau... poate că e ceva nou și mă simt încă complexată.
În fine, nici nu mai știu ce să cred. Știu că mulți dintre voi mă vor judeca de aia vă și scriu, am nevoie de părerile voastre sincere. Vă mulțumesc mult pentru timpul acordat, aștept părerile voastre.))

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu nu as face niciodata in pat ceva ce nu-mi place foarte mult. Fiindca mi se pare umilitor si fiindca nu as reusi sa disimulez si partenerul meu si-ar da seama ca nu-mi place. iar atunci nu ar mai avea nici un sens.
Este foarte clar ca tie nu-ti place sa faci sex oral si nu e nimic anormal in asta. Asa cum nu ar fi nimic anormal daca ti-a placea (majoritatea femeilor gasesc gustul unui barbat proaspat spalat extrem de excitant si placut).

| gigiro a răspuns:

Acest lucru e bine sa-l faci cu sotul tau,dupa o buna perioada de timp,cand consideri tu ca el merita "aceasta onoare",nu cu prietenul,care azi e,maine nu mai e. Ce parere am eu despre aceste "deviatii sexuale ".e alta poveste. Mai bine citeste parerea specialistilor seriosi, nu a pustanilor de pe TPU, pentru ca toti iti vor spune ca ai facut ceva minunat si ca trebuie sa continui.

| IloveME a răspuns:

La insistentzele fostului si eu am facut asta si eu m-am simtit naspa, dar dupa incepea sa-mi placa!
acu nu mai sunt cu el, dar daca mi-o va mai cere cineva sincer nu cred ca as mai fi in stare s-o fac sad

| Anet a răspuns:

Nimeni nu judeca pe nimeni, dar care e intrebarea?

| Honeybunny a răspuns:

Dece gandesti asa? sexul oral e ceva normal, cum sa credem ca esti proasta? poate doar cei prea inchisi la minte.nu iti face atatea problemebatting eyelashes daca chiar nu iti place explica'i prietenului tau ca nu e chiar ce iti place cel mai tare, dar mai fa asta din cand in cand, o sa apreciezelaughing succes:*

| bianca9422 a răspuns:

Eu personal nu sunt de acord cu sexul oral, pentru ca cei 2 parteneri de afla la poluri opuse in acel moment
unul se simte ft bine dar celalat chiar deloc
sexul apropie oamenii care se iubesc nu ii face sa se simta asa

asta a fost parerea mea
complezata nu ai de ce sa te simti
daca ai varsta corespunzatoare, iubesti si sti cu tarie ca esti iubita
totul e ok daca tu esti ok

iubiti-va mult!

| bianca9422 a răspuns:

Complexata*

ma scuza-ti

| bianca9422 a răspuns:

@ mihaela 31 eu la ora 1 dimineata sunt obisnuita sa dormwinking
nu raspund la 4 dimineata pe TPU

am gresit un singur cuvant nu vad ce motive intemeiate ai mai avea sa imi judeci gramaticawinking

| BlueHusky a răspuns:

Nu judec pe nimeni dar decat sa faci ceva "prost" mai bine nu faci...

| Arcusor a răspuns:

Deci sexul oral poate fi placut depinde de persoana cu care il faci.Pana la urma tot o forma de sex este.Gustul nu e mereu asa cel mai bine ar fi sa faceti un dus impreuna sa eu speli tu caci pare incitant ba chiar sa ii faci un handjob pentru a rezista mai mult in pat.Atata timp cat il iubesti si atata timp cat actiunea va fi reciproca nu ai de ce sa te jenez. Daca penisul e ingrijit si spala in fiecare zi si netranspirta va avea gustul ca restul corpului adica ca un deget. DAca persoana te iubeste ar trebui sa ii spui ca ii miroase oribil sau ca are un gust scarbos.Nu ar trebuie daca e spalat si ingrijit sa aiba gust oribil doar daca are vreo infectie sau o ciuperca ceva.Multa bafta si incearca sa vb cu el. Funda?

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu judec ca nu imi sta in fire, dar atat timp cat ai orgoliu si te respecti, trebuie sa te faci a fi respectata, eu nu cred ca daca iubesti cu adevarat, trebuie sa ii demonstrezi prin sex oral, iar daca refuzi, inseamna ca nu il mai iubesti? si daca nu ii faci, te paraseste? doamne in ce secol traim? oare doar asa se simt bine barbatii? "umilindu-ne?" esti sigura pe tine ca acel iubit va sta langa tine? cum vei reactiona cand te va parasi, si il vei vedea cu o alta fata? cum vei reactiona cand se va afla stirea despre tine? ...nu sunt invechita, dar oricat de mult as iubi sotul, nu voi face asa ceva never! nu se pune discutia, suntem 2 oameni care ne iubim de 25 de ani si sunt si alte forme de a arata celuilalt ca ne iubim.
O zi frumoasa sa aihappy
PS! SA VEZI ACU DISCUTIIhee hee

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

@bianca9422 te scuzam, daca te scuzi ca ai scris gresit " ma scuzati" big grin
Plus daca iti corectezi toate raspunsurile, stai prost la capitolul gramatica!
@someone, ai aproape 18 ani si esti cu iubitul tau de ceva timp ( asta am inteles din intrebarile anterioare ) si in plus va iubiti! Nu ar fi trebuit sa simti repulsie decat daca te-a fortat ( ma indoiesc, pentru ca a fost reciproc )...iar faza cu gustul oribil, inca nu am inteles daca te-ai exprimat metaforic sau ai simtit gust rau la propriu. Oricum, igiena este cea mai importanta! Dupa care, placerea! Ar trebui sa faci totul si doar din placere, sa simti ca vrei cu adevarat!
Nu te judec, n-am de ce!

| Borgir a răspuns:

Daa spui ca a fost vice vers si cu persoana iubita ar trebui sa fie ok dar nu este. Pote a nu ai fost pregatita sa faci asta daca acum ai regrete(se poate face oral si fara ejaculare in gura) tu sti mai bine ce nu a mers ok.Parerea mea este ca atunci and 2 oameni se iubesc ei devin una si aceiasi persoana(trup si suflet).

| Optimus7 a răspuns:

Nu sunt de acord ca ai facut sex oral si mi se pare scarbos dar e bine ca ti-ai dat seama ca ai gresit si ca nu o sa mai repeti

Răspuns utilizator avertizat
| yasmin1407 a răspuns:

Mai eu nu te judec, te inteleg asa ca ii rog pe restul sa nu judece, pentru ca uneori noi fetele pentru ca iubim prea mult ajungem sa facem si chestii de genul. nu ai facut'o pentru bani la colt de strada sau ai tras un film in dormitorul tau. ai facut'o pentru tipul pe care il iubesti si respect asta. sunt poate unele lucruri care uneori ne tenteaza si chiar din cauza faptului ca sunt interzise, doar ce te rog sa nu iti para rau ca ai facut asta, ii poti spune ca pe viitor nu mai doresti sa faci asta, nuiti place si e normal

| alle_2939 a răspuns:

Nu esti proasta,acest lucru este perfect normal,nu esti prima nici ultima care face acest lucru,e adevarat la inceput nu este asa de placut,are un gust mai rau,dar mai incolo ai sa incepi sa te obisnuiesti, dar daca chiar nu-ti place spine-i partenerului ca chiar nu poti face acest lucru, ca nu-ti place si sigur va intelege

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai las-o cu faza ca trebuie sa faci cu sotul(am vazt un rasp mai sus)call meu
faci daca merita...dar oricat te`ar iubi nu cred ca merita!
baieti profita si in momentul ala si dupa se gandesc ca suntem fraiere ca ne-am injosit asa.
adica cm te simti cand sugi ...scz de limbj p buneee
adica toti injura asa sh uhh te duci sh fci...bine inteleg il iubeai...ai facut o mare gresealastraight face
eu as face... poatestraight facedar mai bine no!
nu`mi sp ca tea pus sa inghitii,.,,? p bunestraight face da`mi msj priv daca nu vrei sa spui aicistraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu te judec. Eu cred ca e sex ca oricare altul, chiar daca e perversiune.
A propos, el te-a pus sau a fost proprie initiativa?
Daca nu iti place, nu faci. Simplu. Daca prietenul tau te iubeste, va intelege. Dar asta cu conditia ca nici tu sa nu primesti.
Parerea mea.
Cu drag, Jelli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@bianca9422. Nu sunt eu pupincurista de felul meu dar nu pot sa nu admit ca @mihaela31 are dreptate!
Ea are o varsta, spre deosebire de tine. E diferenta de minim un deceniu. Si in fond care e problema daca sta treaza? Ce legatura are una cu alta.
Si greseala pe care ai facut-o e pitzifioroaaaasa! Daca as fi profesor te-as da afara din examen!
Cu drag, Jelli.

| baby_9433 a răspuns:

Draga sa stii ca e normal.eu nu te critic. daca tu te-ai simtit bine asta conteaza.cand o sa imi incep viata sexuala.voi face si eui sex oral si voi primi si eu. funda:*

| anya_6593 a răspuns:

Nu trebuie sa te sfiesti si sa te simti prost pentru ce ai facut sau pentru ce faci.eu sunt casatorita si fac si eu cu sotul meu lucrurile astea. multi nu au tupeu sa recunoasca dar tu esti una din cele care au recunoscut si pentru asta nu trebuie sa ai nici un fel de inhibitii.fa ce crezi tu iar daca simti nevoia lasate purtata de placere si fa cum crezi tu ca este bine dar daca nu ai nici un fel de placere nu mai fa