| JeJeleu a întrebat:

Sal TPU, am nevoie de parerile si sfaturile voastre, a celor care au habar de ce zic aici... Sunt complexata de ochii mei inegali. Cand ii deschid se vede clar cum spatiul acela de la ochi nu e la fel, la unu nu e deloc aproepe si la celalt e foarte rau... stiu e oribil si nu prea stiu daca intelegeti. si sunt si ochi cu pleoapa cazuta. in fine
faza e ca nici nu pot sa machiez asa ceva.. la unu pot sa fac orice ca e loc. la celalt nu...
am 14 ani, poate peste ani o sa semene? Sau ce as putea face? Inafara de operatie estetica... pe care o sa o fac daca e nevoie candva.

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

La oftalmolog.ai strabism, si se poate corecta.

| dianainsta01 a răspuns:

Iti ai seama ca nu ai ce face de cat sa corectezi usor cu ajutorul machiajului. e singura solutie. va trebui sa te obisnuiesti cu asta pana vei fi sufcient de mare sa te operezi, bineinteles daca vrei asta.

| JeJeleu explică:

Nu am nici strabism si vad si super bine.Am ochii caprui spre verde... problema e ca nu sunt egali! Si ma gandesc mereu la asta...

| NvidiaDexter4u a răspuns:

Situatia ta este destul de nasoala.In locul tau as fi incercat sa imi iau niste ochelari nu neaparat de soare, cu o lentila mai inchisa, sau sa imi rog parinti sa imi iau lentile dupa contact!?