| anonim_4396 a întrebat:

am facut pe 10 iunie prima data dragoste apoi si pe 11 putin iar pe 12 mai bine s-a primit, dar a ejaculat in mine. apoi m-am sters repede si m-am spalat peste vreo 20 de minute. pe 14 iunie am facut doua teste de sarcina si au iesit negative, nu mi-a venit menstruatia ultima data a fost pe 10 mai.deci am vrut sa intreb se schimba data inceperii ciclului dupa prima data? pot fi insarcinata? si peste cit timp dupa actul sexual neprotejat se face un test de sarcina ca sa fie exact? astept raspunsuri normale, dau funda. va rog fara injosiri, mersi mult

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stergerea si spalarea nu am efecte contraceptive.
In mod normal, inceperea vietii sexuale daca nu este violenta si se face la varsta potrivita din punct de vedere medical (peste 17 ani si jumatate) nu influenteaza menstra, nu ar trebui sa ai intarzieri.
testul de sarcian se poate face dupa minim 21 de zile de la contactul sexual, din prima urina de dimineata. Ca sa fie exact, faci unul dupa 21 de zile si unul dupa inca 3-4 zile, amandoua din prima urina de dimineata.

| Jony123 a răspuns:

Pai in primul rand nu inteleg dc naiba nu folosesti prezervativ? Va sta in gat?
Apoi nu potate nimeni sa iti zica daca se schimba data sau nu, fiindca depinde de fiecare organism, de obicei nu se schimba data.
Apoi e foarte posibil sa ramai insarcinata, chiar daca te-ai sters tu... Apoi ai facut testele cam tarziu. Mai fa macar unul dupa o saptamana ca sa fii sigura, daca ai noroc nu esti insarcinata... Si de acum nu mai fac niciodata sex fara prezervativ, si nu folosi de alea iesftine, pe cele mai scumpe, ca sa fii sigura, cu chestiile astea nu e de joaca papusa!
Sper ca te-am ajutat! Funda? Plzzzzz

| Азбука a răspuns:

"iar pe 12 mai bine s-a primit " - s-a primit, ce? Ori ai primit sex/dragoste gratis? Trebuia platit? laughing - Greu tare cu exprimarea...
Voi, pustoaicele astea, daca v-ati documenta putin, si v-ati si proteja, nu v-ati mai face atatea griji...

| NickiMinaj a răspuns:

Cum e posibil, ca fata/femeie/ posesoare de... sa nu ai idee de nimic si totusi sa faci sex? astept stupidu'.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Sunt sanse sa ramai insarcinata, dar fa testul dupa 10 zile de la contactul sexual, ar trebui sa mai faci peste cateva zile.
Dar e posibil ca menstruatia ta sa intarzie deoarece s`a facut o schimbare in organism.
paa!

| evelynne a răspuns:

Nici un test de sarcina nu-ti va arata dupa 4 zile daca esti gravida. Bine inteles ca va iesii negativ. Testul il poti face la 21 de zile de la ultimul contact sexual in cazul in care menstruatia nu va aparea. De obicei nu se schimba data ciclului cu inceperea vietii sexuale, asta depinde de la femeie la femeie.

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Buna.
Menstruatia este normal sa iti intarzie, pentru ca organismul tau acum incepe sa se schimbe.
iti poate intarzia si 2-3 saptamani, cam asa mi-a intarziat si mie.
iar testul de sarcina, trebuie sa il faci dupa 2 saptamani de la actul sexual,pentru ca daca il faci mai devreme, va arata rezultatul negativ, chiar daca tu ai fi insarcinata.
te pup

| summer12 a răspuns:

Ai sanse sa fi insarcinata. testul nu l-ai facut bine. trebuie dupa 10 zile de la contactul sexual.incearca sa faci unu maine, poimaine. ar fi trebuit sa iei pastila de a doua zi daca stiai ca a ejaculat in tine. ce naiba a fost in capu lui? dai papucii ca imi vine sa il si injur. cum pana mea sa ejaculeze in tine, ce-i tampit? vrea copil de crescut? ai sa regreti ca ai umblat cu asa om, ori e copil si nu stie,, da totusi,, e logic,, daca nu ti-a venit.e posibil sa fi insarcinata.cati ani ai?

| summer12 a răspuns:

Ai facut testul? big grin

| Anndaa a răspuns:

Daca a ejectuat cat de putin in tine te-ai sters degeaba este ff posibil sa fi insarcinata daca menstruatia nu iti vine cand trebuie fa-ti din nou un test de sarcina