| Mihaella225 a întrebat:

Buna
Ma simt foarte stresata, pe 8 septembrie mi-a venit ultima menstruatie,dupa calculele mele ar fi trebuit sa vina ieri si nimic,nu am patit niciodata sa-mi intarzie, doar sa-mi vina mai devreme.Am avut si contact sexual neprotejat cu cateva zile inainte de data de 8, dar nu a ejaculat in mine.Mi-am facut si 3 teste de sarcina si au iesit negative,sunt foarte stresata, imi este frica sa nu fiu insarcinata. crying

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Pai daca ai avut contact sexual cu cateva zile inainte de menstruatie si ea ti a venit nu inteleg de ce iti faci atatea griji. Mai ales ca el nici nu a ejaculat in tine. Si ti ai facut si 3 teste de sarcina care au iesit negative. Te ai stresat foarte tare si asta poate fi si motivul ca iti intarzie dar nu e o intarziere mare oricum. Fa o baie calda si bea 2 3 cani de ceai de coada soricelului dar mai ales incearca sa te linistesti.

| Mihaella225 explică (pentru HazelEyes77):

E posibil; ( ma panichez din orice
Multumesc mult de sfat, m-ai linistit

| HazelEyes77 a răspuns (pentru HazelEyes77):

Mutumesc pentru apreciere!

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din moment ce faci sex asta este, asteapta te si la "accidente" asuma ti toate riscurile nu doar plăcerile. Mergi la medicul tau ginecolog sa te consulte, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

NU ai de ce sa-ti afci probleme pentru acteva zile de intarziere.
Cat priveste testul de sarcina, ceea ce ai facut pana acum a fost inutil, pentru ca, un test de sarsina corect se face la 5 saptamani dupa ultimul ciclu menstrual acnd ai cilcul regulat sau
DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Ori tu l-ai facut mult-mult prea devreme, de aceea am spus ca a fost un test irosit si facut inutil.

PS De ce iti este frica sa fii insarcinata?
Nu stii ca jucandu-te cu focul te poti arde?
Cand esti serioasa si vrei sa nu te arzi, nu te joci DELOC cu un penis in erectie, ca accidente se pot intampla si sincer, nu-i pasa nimanui daca ramai sau nu insarcinata, atata vreme cat mai faci si neprotejat.
In caz de nu stiai, o sarcina se rezolva extrem de usor, in doar 10 minute si vreo 200 de lei.
Dar o boala ca SIDA, sifilis, HPV... odata intrate in corpul tau, mori de ele!

| Mihaella225 explică (pentru Violleta2022):

Buna,mi-am facut si azi un test de sarcina si a iesit tot negativ, am 3 zile de intarziere si o luna de la ultimul contact sexual.La 4 teste de sarcina facute, ma gandesc ca macar unul trebuia sa iasa pozitiv daca eram insarcinata.Nu cred ca sunt.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihaella225):

Tu tot nu ai priceput ce ti-am scris, asa-i?
Este inutil sa arunci atatia bani pe fereastra, facand teste inutile!
Nici unul din teste facute nu este facut corect, fiind facute cu mult mai devreme decat necesita un corp insarcinat sa transmita informatia la toate organele.
Ca atare, testul facut dupa 7 zile de intarziere menstruala este cel corect!

| Mihaella225 explică (pentru Violleta2022):

Si dupa 21 de zile de ultimul contact este corect.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihaella225):

Da, este corect si DUPA 21 de zile de la ULTIMUL Contact sexual! Asta este valabil cand nu ai ciclul regulat si nu-ti poti calcula perioada fertila.

| Mihaella225 explică (pentru Violleta2022):

O sa-mi fac maine o analiza la sange sa fiu sigura

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihaella225):

Da, analiza de sange se poate face dupa 14 zile de la contactul sexual.

| Mihaella225 explică (pentru Violleta2022):

Buna,am revenit cu rezultatul la sange si mi-a iesit 1.90 mIU/mL

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihaella225):

Un nivel de hormon hCG mai mic de 5 mIU/ml inseamna absenta sarcinii, iar unul peste 25 mIU/ml reprezinta pozitivarea unei sarcini.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu poti fi gravida.