| rapidistarapid a întrebat:

Am facut sambata un test de sarcina de la sure check si a iesit dupa 5 minute ca nu sunt. Am pastrat acel test fara sa ii fac nimic pana in urmatoarea zi si cand ma uit se vedea putin si din a 2-a liniuta? E valabil dupa o zi rezultatul? Pot sa fiu gravida?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general, dupa uscarea urinii, apare o falsa liniuta pe zona de confirmare a sarcinii. Prin urmare, nu te poti baza pe acest test. Nici nu poti sa excluzi cu totul o sarcina, fiindca e posibil ca liniuta sa fi aparut inainte de uscarea urinii (nu stii). Asadar, repeta-l peste 3 zile si vei avea un raspuns sigur.

| Anca a răspuns:

Scrie clar pe el, ca rezultatul corect este cel interpretat dupa 5 minute.
Iar o posibila linie aparuta dupa cele 5 minute nu indica o sarcina.

Deci nu esti.

| Corina a răspuns:

Daca vrei sa fii 100% sigura de rezultat, mai fa un test.

| Anecherry a răspuns:

Nu e valabil dupa o zi; dar ca sa te convingi iti mai poti face unul. testele de la sure check sunt foarte bunewinking