| andreeam883838 a întrebat:

Buna dimineata TPU! Am facut un test de sarcina Sure Check si acesta a iesit negativ ( o singura liniuta clara)! mai exista sanse ridicate sa fiu insarcinata? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce sanse sa mai fie daca testul ti-a indicat negativ? Daca nu ai mai avut raport intre timp.

| Felys a răspuns:

Cu conditia sa il fi facut dupa 21 zile de la contactul sexual, daca l-ai facut mai repede este invalid

| andreeam883838 explică (pentru Felys):

Farmacista a spus ca se poate face între 5-7 zile in cazuri urgente. Au trecut 2 saptamani..Si cunosc cazuri o persoana căruia i-a iesit pozitiv dupa 7 zile

| corbulalbrosu a răspuns (pentru andreeam883838):

Farmacista ori te-a pacalit fiindca este proasta ori ti-a vandut acel test fiindca ea este interesata sa-si vanda marfa. Testul poate avea un rezultat corect doar in momentul in care in urina exista o anumita concentratie de hormon de sarcina hCG. Aceasta concentratie minim detectabila se atinge dupa trecerea a minim 21 de zile. Orice test efectuat mai devreme va avea INTOTDEAUNA rezultatul GRESIT, INCORECT, INVALID.