| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex insa protejat ...practic nu cred ca ma dezvirginat pentru ca nu a curs sange ...acum mi-a intarziat ciclul ...sa fie din cauza asta sau fiindca in ultima perioada am fost destul de stresata?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Ai facut sex si ai fost dezvirginata...altfel nu puteai sa faci sex decat anal sau oral... poti sa fi dezvirginata si sati curga un strop de sange sau deloc...ciclul cam tot timpu intarzie dupa ce ai facut sex prima oara...nu cred ca trebuie sa te alarmezi in plus ai facut protejat...eu prima oara am facut-o neprotejat si prietenul nu si-a dat drumul in mine...luna urmatoare nu mi-a venit si a trecut un an de at si nu am ramas gravida si am facut tot timpul neprotejatsadsad

2 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam 2 fete la mie se nasc fara himen! A fi acuzata de u partener de acest fapt e o mare tampenie si lipsa de respect fata de tine, care i-ai daruit Unicitatea actului primar! Deci sangerarea nu e obligatorie! Si stressul, asociat, poate cauza disfunctii... Du -te la control, Urgent!

| alexa a răspuns:

Nu trebuie sa curga sange neaparat la primul contac sexual
unele himene sunt mai elastice deci depinde de fiecare fata
daca v.ati protejat atunci nu cred ca asta ar fi motivul intarzierii... poate fii o dereglare hormonala...mai asteapta cateva zile si vezi atunci ce se intampla