| Anonym26272 a întrebat:

Buna ziua, am nevoie de un sfat. Mi-a intarziat menstruatia 2 saptamani si sunt putin stresata. Am avut contact protejat si ne am asigurat foarte bine că prezervativul nu a fost spart și a ejaculat afară. Am niste secreții vaginale maronii si albicioase și acum 2 zile am avut o secretie care se aseamănă cu sangele dar nu in aceeasi consistentă, insa de atunci nu a curs sange doar secreții maronii. Ce parere aveti? Apropo, ciclul meu este foarte neregulat, am mai avut parte de astfel de întârzieri dar de data aceasta ma simt stresata. Poate este vorba despre o dereglare hormonala ținând cont de faptul ca in ultima perioada am fost foarte stresata?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog degeaba astepti sfaturi pe TPU, pot fi multe, dereglari hormonale chisturi ovariene, ce varsta ai? Tu ai nevoie de un diagnostic clar pus de un medic real nu de cineva de pe TPU care sa mai confruntat cu simptomele pe care le ai tu. Ce varsta ai? Poate ai o rana pe colul uterin. Numai dupa ce i ti face medicul o ecografie vaginală afli clar ce ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă are prezervativ, de ce sa o scoată când termină? Vai de capul vostru, aveți vreun handicap psihic și fizic? Întreb doar. Nu e musai sa fii gravida, dar noi nu putem știi fiindcă tu ne descrii doar un episod sa zic așa. Din ce scrii tu nu are ce sa fie, draga mea matura neinformata.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Să mergi la ginecolog