| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex neprotejat( dar fara sa ejaculeze in mine ) dupa care am luat pastila de urgenta Postinor, exista posibilitatea de a ramane insarcinata?
Si dupa 2 zile am facut sex protejat si s-a ruptul prezervativul dar nu apuca-se sa ejaculeze, ce sanse exista ca sa fiu insarcinata?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, dupa Postinor riscul e mic, presupun ca medicul ginecolog care ti l-a recomandat ti-a explicat. Nici la doua zile dupa Postinor nu cred ca puteai ramane insarcinata, asadar riscul insumat este mic.

| fabiola a răspuns:

Inainte de a face sex iti pui intrebarea :ce fac ca sa nu raman insarcinata? Dupa sex poti doar testa cu ajutorul unui test de sarcina! La fel de grav este si faptul ca nu te protejezi de BTS-uri!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

În principiu există. Fă un test de sarcină după 3 săptămâni de la contactul sexual şi vezi cum iese. Nu mai lua încă o pastilă pentru că oricum ţi-ai dat organismul peste cap cu prima.

| mioara a răspuns:

Consulta mai bine un ginecolog sa fii sigura.

| johny_9421 a răspuns:

Slabe sanse sa fi insarcinata... fa-ti un test, oricumwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer? 50% asa ca mai bine fa-ti un control sau macar un test de sarcina!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti un test. posibil sa fi ramas insarcinata... e de ajuns ca un singur spermatozoid sa fi ajuns acolo "unde trebuie". ai grija.:d...

| ynna_7762 a răspuns:

Stai linistita, daca nu a ejaculat nu ai de ce sa fi ingrijorata. daca nu a ejaculat nu esti insarcinata. eventual fa-ti un test de sarcina peste 2 saptamani de la contact, sa fii tu sigura. dar nu esti insarcinata in niciun caz, relax happy

| ynna_7762 a răspuns:

Nici nu trebuia sa iei postinor. si apropo ai grija cu postinor. e ca o bomba, nu il lua de fiecare data cand ti se pare ca ai ramas insarcitata, daca ejaculeaza in tine doar poti ramane insarcinata. ai grija cu postinorul se ia de cel mult 2 ori in viata. e periculos