| Mayyaaa0000000 a întrebat:

Am făcut sex neprotejat fara sa isi dea drumul in mine, doar i-a curs lichidul preejaculator acum 2 luni jumate. De atunci mensturia mi-a venit de 2 ori. Prima data la 3 saptamani de la actul sexual care m-a tinut 5 zile cat trebuia, dar luna trecută m-a tinut 3 zile si mi-a curs foarte foarte mult. Este posibilă vreo sarcină? Nu am niciun simptom

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul IMPOSIBIL sa fii insarcinata cel putin din 2 motive :
-- fiindca actul sexual care a fost intretinut cu 3 saptamani mai inainte de data pornirii menstruatiei, a avut loc in una din zilele PERIOADEI INFERTILE a respectivului ciclu menstrual si din acest motiva afost IMPOSIBIL sa ia nastere sarcina. Din acest motiv a si pornit sangerarea menstruala la terminarea ciclului respectiv.
-- au existat 2 sangerari menstruale care au reprezentat de fiecare data GARANTIA ferma si certa ca in ciclul memstrual care s-a terminat NU ovulul nu a fost fecundat, NU s-a format si nici NU s-a instalat o sarcina in uter si din acest motiv de fiecare data a fost eliminat/expulzat endometrul devenit inutil. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca a venit menstruatia de doua ori nu poti fi gravida.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

laughing tu ești serioasă?

| ellatinaofficial a răspuns (pentru supadeceapa):

Eu cred ca e neserioasa

| Catalin77945 a răspuns:

Bai deci e imposibil sa fii gravida daca iti vine ciclul dupa, si de 2 ori mai ales