| cristinaanamaria a întrebat:

Am facut sex pe data de 9 ianuarie si pe 10 trebuia sa imi vina menstruatia dar nu a venit, pe 14 am facut un test care a iesit negativ, azi suntem in 17 si tot nu-mi vine, pe mine nu m-a intarziat niciodata ciclul, pot fi insarcinata avand in vedere ca m-am protejat cu prezervativ? sau e testul facut prea devreme?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E practic imposibil sa fi ramas insarcinata cu o zi inainte de data calculata a menstrei si cu prezervativ. Daca nu ai avut alte contacte sexuale in ultimele 2-3 luni, atunci nu e sarcina. Intarzierea este deja suficient de mare incat sa impuna un consult ginecologic.

| membrugirl2010 a răspuns:

Daca te-ai protejat nu ai cum sa fii insarcinata.
fundabig grin?

| valyalexia a răspuns:

Placerea a fost prea mare inainte sa faci trebuia sa iti dai seama ca o sa intarzie deodata ce o faci. totul este bine nu te speria in 2-3 zile o sa iti vina iar:*:*:*

| emma87 a răspuns:

Mie mi-a intarziat destul de mult 6 zile dar ok.motive: stres, dereglari hormonale, oboseala, poate chiar sa fie si o boala(sper sa nu fie cazul tau). mai asteapta cateva zile, nu te alarma deocamdata