| anonim_4396 a întrebat:

Am făcut sex pentru prima dată cu prietena mea virgină.
După spusele ei, era in perioada fertilă. Dar am facut-o protejat pe tot parcursul actului.
La final am verificat prezervativul si nu a fost spart sau ceva. Exista riscuri de sarcina?
Poate sa-i întârzie ciclul dupa dezvirginare?
Modificari ale corpului?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu exista risc de sarcina.
Si NU exista risc sa-ti intarzie ciclul, din cauza dezvirginarii.
Dupa dezvirginare nu apar semne pe corp si nici modificari ale corpului.

| 7291946302 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ba exista riscul sa ti se deregleze de la dezvirginare. Eu una asa am patit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 7291946302):

De la dezvirginare nu se deregleaza nici un ciclu, decat daca ramai imediat gravida.
La tine a fost probabil o concidenta, sau ai ciclul neregulat, dar nu modifica nimic dezvirginarea.
De fapt, dezvirginare este impropriu spus, pentru ca procesul corect se cheama deflorare si consta in ruperea membranei himenale la primul contact sexual, ceea ce nu ar trebui sa duca la nici o alta modificare in corp

| Adrian1990 a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc, asa m am.gandit si eu. N a fost spart, nici macar n am ejaculat in el dar aveam o teama.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai si cum ar trebui sa ramana insarcinata asa dupa tine din moment ce a fost protejat si n-a avut cum sa ajunga nimic in ea?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai folosit prezervativ si nu s-a spart, nu exista risc de sarcina.

| Emilian65 a răspuns:

Daca totul a fost protejat, nu poate fi gravida.

| Andreeush a răspuns:

Nu există riscul unei sarcini atâta timp cât v-ați protejat.

| 7291946302 a răspuns:

După primul contact sexual sunt normale modificarile menstruației. Atât timp cat prezervativul nu a fost spart riscurile de sarcina sunt inexistente.
Eu zic sa stati linistiti, mai ales ea pentru ca ii va veni, sa nu se streseze pentru ca asta ii poate cauza o intarziere si mai mare. Succes.

| Adrian1990 a răspuns (pentru 7291946302):

Am folosit 2, le am verificat pe ambele, n au pierdut apa.

| 7291946302 a răspuns (pentru Adrian1990):

Inseamna ca c.m. ii intarzie din cauza unor dereglari, din cauza stresului, sunt mai multe motive nu neaparat dezvoltarea unei sarcini.
In cazul in care nu ii vine in 10 zile de la data normala este bine sa consulte un medic ginecolog.