| nyyycoo a întrebat:

Am facut sex protejat cu partenerul meu, insa cand a venit momentul sa ejaculeze, s-a rupt prezervativul in care el tocmai a ejaculat si a cazut in zona genitala si chiar si aici. S-a intamplat pe data de 1 noiembrie. Voi ce parere aveti? Este posibil sa fi ramas insarcinata? Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este in apropierea menstrei adica mai precis mai sunt 4 zile, sau au trecut 4 zile de la mentra, nu ramai in mod natural, daca prezervativul s-a rupt la intrarea in uter (dar nu cred ) nu ramai, un test costa putin si te scapa de dureri de cap.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil si riscul depinde de ziua ciclului menstrual in care te gaseai tu. Conteaza in a cata zi erai, numarand din prima zi de sangerare.

| NYC a răspuns:

Fa-ti un test pentru orice eventualitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Totul contează în ce zi a ciclului menstrual erai?
Dacă era imediat după sau cu câteva zile înainte (maxim 7 zile la un ciclu de 28 de zile) șansele sunt extrem de mici.
Un test de sarcină după 7 zile de la incident și unul în zilele când ar trebui să vină menstra.
Pa, pa.