| anonim_4396 a întrebat:

Am facut test de sarcina dupa 17 zile de la contactul sexual, si a fost negativ.
Dupa cate zile se face un test de sarcina? E posibil sa fiu insarcinata?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fii insarcinata, siguranta testului facut in ziua 17 nu depaseste 70%. Testul trebuie facut dupa 21 de zile din urina de dimineata sau dupa 24 de zile din urina de peste zi si repetat dupa inca 3 zile. Asadar, mai ai de asteptat un pic.

| monyk a răspuns:

Buna, pai dupa 21 de zile se face un test ca sa fie mai sigur, daca ai avut raport sexual e posibil sa fi, mai ales daca a fost neprotejat!

| vyolycy a răspuns:

Dd regula testul se face la 21 de zile de contactul seual... dupa cateva zile e nu ai cum sa iti iasa pozitiv...si cat despre a doua intrebare nu stiu daca essti insarcinata pentru nu stiu ce ai facut tu, daca a ejaculat in tine sau nu

| DenisaMetal a răspuns:

Exista ginecolog

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa 3 saptamani. Dc drac faceti sex cand nu va stiti nici lega la siret? sunteti mai rau ca animalele. documentativa putin si apoi macar stiti riscurile si perioadele cand ca puteti "rupe peticul"