| Sara2 a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia 4 zile, dupa 21 de zile de la contactul sexual mi-am facut un test, a iesit negativ, e posibil sa fiu insarcinata? ma ingrijoreaza intarzierea, contactul sexual a fost protejat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Eu zic sa stai linistita si asteapta inca cateva zile deoarece din descrierea ta nimic nu ar putea conduce la ideea de a fi ramas insarcinata.Mai mult ca sigur intarzierea se datoreaza unor dereglari hormonale sau poate chiar medicale.In cazul ca intrzierea va depasi 10-12 zile iti poti face griji si va fi obligatorie o consultatie ginecologica de specialitate.

| Alcyon a răspuns:

O intarziere de patru zile chiar nu inseamna mare lucru. Daca intarzie mai mult de o saptamana, ar fi bine sa mergi la medic. Chiar daca nu e vorba de o sarcina, e posibil sa ai o alta problema.

| rubyxxx a răspuns:

Nu poti ramne insarcinata!