| Mihaelalala a întrebat:

Am facuto neprotejat cu iubitul meu. Nu s-a terminat in mine. Care sunt sansele sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca in momentul intretinerii sexului ai fost in perioada fertila a ciclului tau menstrual, exista posibilitatea sa se formeze o sarcina insa totul depinde de capacitatea partenerului tau de a-si coordona si controla ejacularea. Daca are suficienta experienta sexuala si reuseste sa-si controleze si retina perfect ejacularea, probabilitatea de a se forma o sarcina este foarte mica insa nu inexistenta. In cazul in care sexul a fost intretinut in afara perioadei fertile probabilitatea de sarcina devine foarte mica de circa 3-5 % chiar si in situatia in care sexul se termina cu ejaculare in vagin, intentionata sau accidentala. Roaga-te ca sexul sa fi fost intretinut in afara perioadei fertile. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gaseai

| Violleta2022 a răspuns:

50%, avand in vedere ca poti ramane insarcinata si cu lichidul pre-ejaculator daca tu erai in perioada ovulatorie.

| Violleta2022 a răspuns:

Foarte mari, daca tu erai in perioada fertila!

| Violleta2022 a răspuns:

Eu totusi nu inteleg, de ce ai risca atat, cand un prezervativ este atat de ieftin, nu musca, nu doare, nu irita, in plus, te fereste de sarcini, boli venerice si dureri de cap!
Dar, ma rog, probabil ca nu va pasa daca tu vei ramane sau nu gravida, in fond durerea unui avort va fi a ta, apoi plata, discutata cu parintii, ca nu-i usor sa suporti cateva milioane, apoi riscul sa fii comentata si asa mai departe si toate din zgarcenia de a da 2 lei pe un prezervativ.
Oare merita toate durerile astea de cap, burta, rusine, dezamagire samd?
Poate imi spui si mie sa inteleg, ce este in capul vostru cand alegeti sa faceti sex, fara nici cele mai elementare notiuni de sex si reproducere?

| annonim677 a răspuns:

Sansele sunt de log baza 4 din 4= 7 la puterea 0 sa fii insarcinata. succes cu copilul.

| COSMIN20041705 a răspuns:

Intre 5 si 50%

| Dinca_Andrei_1995 a răspuns:

Mari aproape 100%