| AngieFun a întrebat:

Am fost cu un baiat dar ne-am despartit, dupa o vreme am inceput sa ne vorbim iar si ne intelegeam super, apoi a aflat ca inca imi place de el de la o prietena si peste cateva zile am aflat ca are prietena, peste inca alte cateva zile i-a spus aceleasi prietene ca inca ma place si incep sa cred ca faza cu prietena este o minciuna pentru ca iar vorbim si ne intelegem super, voi ce credeti, ce ar trebui sa fac daca orgoliul nu-l lasa sa mi-o spuna in fata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Probabil e o minciuna faza cu prietena.
Acum tu nu stii ce sa crezi probabil.
Eu spun c-ar trebui sa discuti cu el deschis problema asta, sa-ti spuna direct:te place pe tine sau pe altcineva?
Direct, fara ocolisuri.
Te pup!

5 răspunsuri:
| adelynaa a răspuns:

In situatia ta am fost si eu bine la mine nu a fost faza cu prietena, poti sa-i spui direct : m-ai vrei ceva de la mine? si macar sti o treaba happy

| CocoMexii a răspuns:

Imi suna cunoscuta povestea, cred ca ar trebui sa mai treaca ceva timp, sa mai vorbiti si vezi dupa cum evolueza relatia dintre voi. Daca iti da semne ca te place, ar trebui sa ii vorbesti deschis despre ceea ce simti pentru el sau sa ii pui intrebari mai discrete. Bafta >big grin

| neutrino a răspuns:

Sunteti doi tineri care nu stiti inca nici ce vreti, nici cum sa puneti bazele unei relatii. Renuntati sa mai apelati la intermediari, iar tu ca (si) fata, asteapta un timp ca baiatul sa se hotarasca.

| lolylolypops a răspuns:

Tu nu face nimic, lasa timpul sa decida pentru tine! Te pup

| alexutzaa31 a răspuns:

De ce nu il intrebi chiar tu? Poti sa-l iei de mana si sa te duci intr-un loc mai retras, ii spui ca vrei sa vb cu ei intre 4 ochi si il intrebi big grin eu asta as face sau daca nu indraznesti vb pe fb/mess/la tel. daca si el simte ceva pentru tine sigur iti va spune adevarulwinking