| mery1927 a întrebat:

Imi place de cateva luni de un baiat, dar acesta avea prietena.Acum cateva zile am aflat ca s-a despartit de prietena lui, si ieri m-a chemat pe mine si pe inca 2 prietene in oras.Cum as putea sa-l fac sa ma placa si cum ar trebui sa flirtez cu el? Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| Alexaaxc a răspuns:

Ah, dar cine ti-a zis ca trebuie sa fi cumva ca sa te placa? Daca te prefaci vei parea nenaturala, va fi evident ca te straduiesti prea tare plus ca nu va placea fata care esti cu adevarat, ci doar o fatada.
Cum sa flirtezi? Nu-i un ghid pentru asa ceva dar uite ce trebuie sa faci tu cu adevarat ca sa progreseze situatia dintre voi:
1. O fata trebuie sa fie si sireata, pandeste-te ocaziile in care te poti apropia de el, studiaza-i interesele. Spre ex daca are vreun actor care ii place si apare un film cu el saptamana viitoare, lanseaza o discutie pe tema asta, va merge. Daca mai iesiti arata-te interesata sa il cunosti mai bine, subliniaza ce puncte comune aveti.
2.In cazul in care unul dintre voi e mai timid chestia cu "flirtul" ar putea iesi ca un fiasco-cine stie, poate nici nu e o chimie atat de puternica intre voi la momentul acela si vad ca pentru tine nu e ceva care sa vina natural. Incearca in schimb sa fii prietena care mereu e "acolo". Vaneaza situatiile care te pun intr-o lumina favorabila.
Daca ai asteptat atata timp inseamna ca ar merita si el sa depui putin efort ca sa ai in sfarsit succes, nu?
Bafta:*!

| mery1927 explică (pentru Alexaaxc):

Multumesc pentru raspuns! De asemenea, am uitat sa mentionez ca suntem prieteni destul de buni, si nu stiu cum sa fac sa me considere mai mult de atat.Sugestii?winking

9 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

De ce-ai vrea sa faci asta cu un tip proaspat desparitit? Risti sa pici de proasta si el sa te foloseasca ca "perna" pentru depresie.

| e7d7n7 a răspuns (pentru raluk27):

Dragoste de clasa a şaptea. Trece în 2 săptămâni.

| Alexaaxc a răspuns:

Sunteti destul de buni prieteni? Pai asta e foarte bine, o sa te ajute mai mult sa interactionati.
Comunicarea e cheia, cu cat petrece mai mult timp cu tine si te cunoaste mai bine cu atat e mai sigur pe ce simte pentru tine si astfel si tu te simti bine in preajma lui. Pana la urma timpul o sa iti raspunda la toate intrebarile. Sa glumiti, sa va amuzati impreuna ar fi poate cea mai indicata cale mai ales dupa despartirea recenta de prietena lui. Nu te gandi ca el sufera sau regreta ce a fost intre ei, altfel nu va mai invita sa iesiti in oras si isi acorda mai mult timp lui deci asta e un semn bun.
Ia-ti ca reper iesirea in oras(cea de care ai spus in intrebare) ca sa vezi cum se simte, ce mai face si asa poti sa iti stabilesti tactica. Aici ti-as indica sa arati cat de sociabila si ce companie placuta esti, restul va veni de la sine. Sunt sigura ca atunci cand esti in preajma baiatului care te place profiti de ocazia sa ii arati calitatile tale.
Nu am ce alte sugestii sa iti dau, sunt sigura ca o sa te decsurci excelent.
Succes in continuare si multumesc pentru funda!

| scooby98 a răspuns:

Stai si tu pe langa el restul stiti voi fetele cum ne fermecati

| GinglindSummer a răspuns:

Fustita scurta, tocuri inalte, zimbetul pe fata si inainte!

| Atheea a răspuns:

Ai grija, sunt 2 posibilitati -1. sa fii cum a spus raluk27 perna pentru. depresie si in cel mai scurt timp sa se intoarca la fosta sau 2. sa aprecieze ca ai fost langa el in momente grele si sa se indragosteasca de tinewinking e ca la ruleta ruseasca ...Succes!

| mery1927 explică:

Da,trimite-mi mesaj privat cu id-ul tauhappy

| mery1927 explică:

Da,trimite-mi mesaj privat cu id-ul tau. happy