| popcorn a întrebat:

Am in clasa o foata foarte draguta si eu o plac. Ne intelegem foarte bine. As vrea sa stiu daca si ea ma place si sa fim impreuna, dar nu stiu cum s-o intreb. Oare nu voi primi un raspuns negativ si voi strica prietenia cu ea? Totusi o vad in fiecare zi...deci va fi nasol. In timpul liber ies afara cu ea si prietenele ei dar niciodata nu am vorbit pe tema aceasta. Dar problema cea mai mare e.nu am mai avut niciodata o prietena si nu stiu cum sa procedez. Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data trebuie sa " pregatesti terenul", cum se spune.
cel mai bine ar fi sa ii dai de inteles ca vrei sa fii cu ea. de exemplu : poti sa ii zambesti, sa o privesti, sa o imbratisezi cand ai ocazia, sa intri in vorba cat mai mult posibil; este posibil sa iti raspunda si ea inapoi, sau nu. Daca e timida, probabil ca nu o sa iti raspunda, dar o sa astepte de la tine semne vizibile ca sa fie sigura ca o placi. atunci cand esti singur cu ea, incearca sa vorbesti pe tema acesta, si totul o sa decurga de la sine. iar daca nu ai curajul sa vorbesti deschis cu ea, intreaba o prietena comuna, in care ai incredere daca simte fata respectia ceva pentru tine. iar in legatura cu "problema " ta, ca nu ai mai avut prietena niciodata, nu conteaza asta, pentru fiecare lucru este un inceput, si lucrurile o sa decurga de la sine. In cazul unui refuz, nu trebuie sa te dezamagesti, sa ii spui ca vrei sa ramaneti prieteni si sigur o sa accepte. Daca te hotarasti ca vrei sa faci primul pas, nu uita, cu delicatete si din inima.
succes!

3 răspunsuri:
| Blondamea a răspuns:

Chiar daca nu ai mai avu prietena nu e ceva de speriat bine daca fata nu e cumva o luptatoare{glm}dc nu o iei undeva unde esunteti doar voi doi si ii spui ca o iubesti dar o mai rogi sa nu se supere pe tine si sa fiti prieteni in continuare

| Addah a răspuns:

Hey, nu risti nu castigiwinking
La inceput dai de inteles ca o placi. Zambestei mereu, privesteo, comporta-te super cu ea, bla bla bla... Si apoi o sa ii spui, ca sa nu o iei pe nepregatite. Daca te refuza nu e un capat de lume, fii sigur ca veti ramane prieteni si incercarea moarte n-are.winking
Daca accepta nu trebuie sa faci mare lucru, doar "ce iti dicteaza inima"winking

| perfect a răspuns:

Vi se urca hormonii la cap de mici...Primdata : "Imi place de o fata", " Am penisul de 15 centimetrii e normal?" "Am facut sex si nu a fost bine... vai sunt gay?"
Jucativa sotron sau x/0.