| popcorn a întrebat:

Am in clasa o foata foarte draguta si eu o plac. Ne intelegem foarte bine. As vrea sa stiu daca si ea ma place si sa fim impreuna, dar nu stiu cum s-o intreb. Oare nu voi primi un raspuns negativ si voi strica prietenia cu ea? Totusi o vad in fiecare zi...deci va fi nasol. In timpul liber ies afara cu ea si prietenele ei dar niciodata nu am vorbit pe tema aceasta. Dar problema cea mai mare e.nu am mai avut niciodata o prietena si nu stiu cum sa procedez. Vreau multe raspunsuri

3 răspunsuri:
| daiana a răspuns:

Esti la inceput.
iti este frica sa-ti zica "nu" si sa rupi prietenia dintre tine si ea.
daca tu te multumesti sa fi doar prieten cu ea...atunci nu o intreba.
dar trebuie sa iti infrunzi teama odata si odata pentru ca o sa mai intalnesti fete pe gustul tau.
de preferat ar fi sa iesi odata doar tu cu ea. sa aveti intimitate.
si de la un subiect sa ajungeti al altul. apoi daca are prieten, daca ar vrea prieten.pana cand o saruti sau pui intrebarea magica.
depinde si de ce vrei tu.
iar daca o sa-ti zica nu(sa speram ca nu o sa zica, fii pesimist!) ii spui: bun, am inteles, nu ma placi, dar asta nu inseamna ca nu o sa mai fim amici de acum incolo? poti sa uiti ce te-am intrebat. sau ceva de genul.

ai uitat sa mentionezi daca face vreun gest aparte, din care sa reiasa ca te place... happy
oricum, ii urez multa bafta si sa nu fi dezamagit!
o sa treci si peste asta. :*
pa, pa.

| Lorree a răspuns:

Buna! In primul rand, ar trebui sa stii sigur daca ea ar vrea sa fie ceva intre voi[bineinteles, in afara de prietenie]. Din moment ce iese cu tine si mai multe prietene, s-ar putea sa fie ceva, desi se poate sa ii placa doar cum esti ca amic.Sunt diferite situatii.Am o intrebare. voi iesiti singuri? Si incearca sa-i pomenesti mai discret despre o relatie, sau afla daca place pe altcineva.ca nu ai mai avut nicio prietena, nu este o problemahappy.

Sa-mi scrii raspunsul la intrebare.Si sper ca ti-am fost de foloshappy

| popcorn explică:

Loree. pai ies eu cu ea si cu prietena ei cea mai buna cu care ma inteleg f bine. si de multe ori la plecare o conducem pe prietena ei si dupa ramanem noi 2 vreo 150 de metri pana la ea acasa. atunci ar trebui sa ii spun ceva?big grin