| rebela97 a întrebat:

Am in clasa un tip mai nesimtit de fel, care se da la toate fetele din liceu si caruia ii place viata. a fost o perioada de vreo 3 saptamani in care ne-am sarutat si ma luam in brate si imi spunea ca ma iubeste. momentan nu are prietena si se tot da la mine. stau cu el in banca, ma ia in brate, ma pupa pe obraz insa mai nou are ceva cu sanii mei, imi desface sutienul, mi-a bagat mana in sutien, daca imi iau decolteu se uita insistent si asta ma enerveaza. vreau o parere de la voi...ii place de mine sau iai bate joc de mine doar?
multumesc anticipat si dau funda ca de fiecare data!:***

Răspuns Câştigător
| Peachy a răspuns:

He is a player, momentan experimenteaza nu cred ca el isi doreste ceva serios dupa cum ai spus si tu ii place viata, eu zic sa discuti cu el mai in gluma mai in serios si sa te lase in pace daca el are chef de "jocuri" eu zic sa ai grija sa nu te raneasca, de obicei tipi de genu' sunt foarte atractivi si multe fete cad "in plasa" lor tu fii fata desteapta si nu ii permite sa te numeasca una dintre cuceririile lui, daca crezi ca il vei cuminti tu eu zic sa renunti tipii de genul se schimba greu sau deloc. Ai grija :*

11 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Daca iar place de tine nu ar fi asa un nesimtit. Daca iti place de o fata nu-i bagi mana in sutien, nu? Trebuie sa fi ultimul derbedeu de pe planeta.Ia masuri!

| Rurouni a răspuns:

....pai daca tu il lasi sa-ti bage si mana in sutien, el de ce ar fi fraier sa se opreasca?
Ma indoiesc profund ca ar avea tupeul sa faca asta unei tipe de care chiar ii place.

| xanderblackx a răspuns:

Serios acum... problema nu e la el, este la tine. daca tu il consideri asa cum il descrii si totusi vezi ca este "un caz pierdut" (spun caz pierdut, cu toate ca sunteti totusi la varste fragede si nimic momentan nu este atat de pierdut, dar sa intelegi ce vreau sa zic) de ce accepti toate astea? ia sa vedem, tu ce zici? isi bate joc de tine sau ii place? si cam ce-ar urmari el? hmm. da, stiu ca esti de acord cu mine, tocmai ai gandit-o. exact, fa in asa fel incat sa-ti vezi pripritatile, pune mana pe carte, baga ceva la creierasi, pentru ca mai tarziu are sa-ti foloseasca. momentan lasa "jocurile" de genu', nu sunt chiar asa sanatoase. gandeste. numai bine

| darnme a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa te muti de langa el si sa il ignori complet o perioada. Apoi uita-te sa vezi ce reactie are, daca inca te cauta inseamna ca te place.

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Cred ca vrea sa masoare cat de mari sunt sani tai si cat de mari ai altor fete ca sa vad cu cine se combina

| tinasong a răspuns:

Am fost si eu intr-o situatie similara, as putea sa iti recomand sa il intrebi sincer ce intenti are, dar daca e o persoana neserioasa nu ai cum sa crezi ce spune. Eu iti recomand sa nu te grabesti incerca sa il ignori o perioada si daca inca mai continua asa inseamna ca te place. In ceea ce priveste obsesia cu decolteul tau, e ceva normal pentru un baiat deoarece el este atras de frumos, in schimb sa iti desfaca sutienul si sa iti bage mana in sutien e cam deplasat, nu mai accepta asa ceva pentru ca isi ca crea impresia ca esti o fata usoara. Bafta! sper ca te-am ajutata cu raspunsul meu!

| diiiiiana4cka a răspuns:

Nu cred ca te place,doar te foloseste.Mii cunoscut asa tip de oameni ca el, e un fustangiu si crede-ma ca niciodata nu o sa se opreasca la o fata! Si chestia cu bagatu miinii in sini, e urit, asta arata doar ca vrea de la tine sex, nu cred ca ar face asta un baiat care iubeste!

| xanderblackx a răspuns (pentru diiiiiana4cka):

happy oricum nu se punea problema de iubire sau ceva de genu'. ideea este sa-si reformeze ea caracterul si sa nu mai permita asa ceva. in timp, vor genera alte "minuni" si va veni pe TPU cu intrebari: "cum scap de un baiat care ma ameninta ca daca nu fac sex cu el, nu stiu ce-mi face..." numai bine

| diiiiiana4cka a răspuns (pentru xanderblackx):

Citeste mai atent ce a intrebat fata!,, ii place de mine sau iai bate joc de mine doar?'', cred ca se pune problema si de iubire! Sigur ai si tu dreptate in ce zici, dar asta e o abordare doar pe jumate a intregii situatii!

| xanderblackx a răspuns (pentru diiiiiana4cka):

Oke atunci... mai vorbim...

| I1miss1you1Baby a răspuns:

Eu nu cred ca te prea place... poate de aia se da si la alte fete sa vada cu care poate sa faca ceva si care sta eu asa gandesc thinking Poate ca ii esti draga ca daca nu, nu cred ca statea cu tine dar daca chiar vroia ceva serios cu tine nu se purta chiar asa :]
Fundita?